PODZIEL SIĘ

Spotkanie “Warszawa modli się za misje ̵...

Spotkanie “Warszawa modli się za misje – Argentyna” – 4 marca 2019

Zespół Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu “Warszawa modli się za misje”, poświęcone Argentynie, które odbędzie się w poniedziałek 4 marca 2019 r. o godzinie 19:00 w Ośrodku przy ul. Korowodu 20 na warszawskim Ursynowie.

Opublikowany przez Salezjański Ośrodek Misyjny Środa, 27 lutego 2019

 

Wydarzenie —> na Facebooku

W marcu w szczególny sposób będziemy modlić się w intencji misjonarzy i misjonarek pracujących w Argentynie. Modlitwą otoczymy też dzieci i młodzież oraz wszystkich ludzi, którzy związani są z placówkami misyjnymi.

Argentyna jest pierwszym salezjańskim krajem misyjnym. To właśnie tereny Patagonii zobaczył św. Jan Bosko w pierwszym śnie misyjnym. Obecnie pracuje tam dwóch salezjanów i cztery salezjanki z Polski. Prowadzą parafię i szkoły, wpierają materialnie najbiedniejszych. W Ruca Choroi siostry prowadzą lokalne radio dla wspólnoty Mapuche.

Podczas spotkania opowiemy o obecnej sytuacji w Argentynie i najnowszych wydarzeniach z placówek salezjańskich. Następnie pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem, a na zakończenie porozmawiamy przy herbacie i słodkim poczęstunku.

– piszą Organizatorzy.

Info za —> misjesalezjanie.pl: Warszawa modli się za misje – Argentyna