Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na Wielki Post – Wtorek 2. tygodnia Wi...

Słowo na Wielki Post – Wtorek 2. tygodnia Wielkiego Postu – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Dziś czternaste z rozważań ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangelii na kolejne dni Wielkiego Postu – Wtorek 2. tygodnia Wielkiego Postu, 7 marca 2023 r.

Zobacz wszystkie rozważania —> Słowo na Wielki Post

Zobacz też:

Orędzie papieża Franciszka na Wielki Post 2023 roku

Psalm 51 – Miserere

Godzina Miłosierdzia


Czytanie z Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 23, 1-12)

“Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.

Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.

A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.

Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».”

Cytat za / czytania liturgiczne na dziś —> brewiarz.pl: Wtorek, 7 marca 2023 – Teksty liturgii Mszy św.


Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Wtorek 2. tygodnia Wielkiego Postu

Ile to razy ja, Panie, mówię, ale nie czynię. Wiem, jak powinienem postępować, a robię zupełnie coś innego. Jakbym zapomniał, kto jest moim Nauczycielem i Mistrzem.

Przychodzisz dzisiaj z pomocą mojej krótkiej pamięci, mówiąc, że mam służyć. Mam czynić i zachowywać to wszystko, co poleca mi Ojciec. A Nauczyciela i Mistrza na nowo znaleźć w Tobie. Czynić dobrze, by podobało się to Tobie, a nie ludziom. Wybierać ostatnie miejsca i nie wywyższać się nad innych, bo i ja jestem grzesznikiem potrzebującym Twojego miłującego spojrzenia.

Ty wywyższysz tych, którzy pokornie pełnili Twoją wolę i Ciebie uznawali za Ojca; tych, którzy o swoich braciach pamiętali i czynili dobro. Mali i „głupi dla świata” otrzymają u Ciebie pierwsze miejsca; ci którzy odkryli, że Ty jesteś jedynym Dobrem. Niech więc moje serce pamięta: Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.


Rozważanie pochodzi z książki ks. Marka Chrzanowskiego FDP pt. “Kawa z niebem”

Zobacz relację z prezentacji “Kawy z niebem” —> Ks. Marek Chrzanowski FDP – Kawa z niebem czyli Twoją miłością oddycham…


Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku

Opublikowany przez Ks. Marek Chrzanowski – kapłan i poeta. Piątek, 6 marca 2020


Czynisz dobro, pomagasz? Podziel się swoim świadectwem, zainspiruj innych!