Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na Wielkanoc – Poniedziałek Wielkanocn...

Słowo na Wielkanoc – Poniedziałek Wielkanocny – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Zapraszamy do lektury rozważania ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangelii na Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy.

Zobacz też —> Nowenna do Miłosierdzia Bożego – Dzień 4 – Poniedziałek Wielkanocny

Dołącz do zbiórki —> “Zupa od św. Siostry Faustyny” – Łagiewnicki Fundusz Miłosierdzia


Czytanie z Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 28, 8-15)

“Gdy anioł przemówił do niewiast, one pośpiesznie oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i pobiegły oznajmić to Jego uczniom.

A oto Jezus stanął przed nimi, mówiąc: «Witajcie!» One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: «Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech udadzą się do Galilei, tam Mnie zobaczą».

Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: «Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdy spaliśmy. A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu».

Ci więc wzięli pieniądze i uczynili, jak ich pouczono. I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami, i trwa aż do dnia dzisiejszego.”

Tekst za —> brewiarz.pl: Teksty liturgii Mszy św. – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, 1 kwietnia 2024


Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Poniedziałek Wielkanocny

Idę dzisiaj do Galilei, Panie, by Ciebie zobaczyć. Ucieszyć oczy i serce widokiem Ciebie Zmartwychwstałego. Chcę zbliżyć się do Ciebie, objąć Cię za nogi i oddać Ci pokłon. Bo Tobie zaufało moje serce i wiem, że Ty będziesz mnie strzegł.

Zerwałeś więzy śmierci, bo niemożliwym było, by ona panowała nad Tobą. W swoim zmartwychwstaniu dajesz mi nadzieję, że i ja mogę zerwać więzy grzechu i zła, które jest we mnie, by już nie panowało nad moją duszą. Bo moją siłą jest Twoje zmartwychwstanie. Dziś jestem świadkiem Twojego zwycięstwa.

Idę do Galilei mojego życia, mojej codzienności, bo wierzę, że tam właśnie Ciebie zobaczę. Zwycięskiego Bożego Baranka – Pana mojego serca. Powiesz mi: „Nie bój się. Jestem obok ciebie, by moje zwycięstwo na krzyżu dało ci pewność, że i ty możesz zwyciężać w codzienności mocą mojej miłości”.


Rozważanie pochodzi z książki ks. Marka Chrzanowskiego FDP pt. “Kawa z niebem”

Zobacz relację z prezentacji “Kawy z niebem” —> Ks. Marek Chrzanowski FDP – Kawa z niebem czyli Twoją miłością oddycham…


Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku


Posłuchaj życzeń ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Wielkanoc 2024 roku:


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do zbiórki Razem możemy więcej!