Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Salezjański Ośrodek Misyjny kolędował z Orszakiem ...

Salezjański Ośrodek Misyjny kolędował z Orszakiem Trzech Króli w Warszawie – 6 stycznia 2020

Orszak Trzech Króli to świecka tradycja organizowana na ulicach polskich miast od 12 lat w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia. Jej celem jest zamanifestowanie przywiązania do życia zgodnego z zasadami wiary i wartości chrześcijańskich.

Jak powiedział ks. Tomasz Łukaszuk SDB w WYWIADZIE udzielonym Radiu Warszawa, jesteśmy powołani, żeby głosić Dobrą Nowinę na całym świecie. „Poprzez nasze dobre uczynki i zaangażowanie inni ludzie mogą zobaczyć, że Bóg jest, kocha i chce być blisko wszystkich nas” dodał ksiądz Tomasz.

Zobaczcie zdjęcia z Orszaku Trzech Króli. Cieszmy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu i kroczyliśmy za królem…

Opublikowany przez Salezjański Ośrodek Misyjny Wtorek, 7 stycznia 2020

 

6 stycznia to także dzień misyjny. Tego dnia przebrani w stroje misyjne przedstawiciele Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie kroczyli za królem afrykańskim, Melchiorem. Nad nami powiewały flagi państw misyjnych, w których wolontariusze odbywali swoje wolontariaty misyjne: Zambii, Etiopii, Malawi, Madagaskaru, Ugandy. W barwnym pochodzie przeszli Traktem Królewskim na pl. Piłsudskiego, gdzie ustawiona została stajenka.
Orszak Trzech Króli w Warszawie był wspaniałym wydarzeniem.

– Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w nim udział i spotkać tyle wspaniałych osób. Orszakowi towarzyszył jarmark świąteczny, na którym również byliśmy obecni z naszym stoiskiem misyjnym. Dziękujemy wolontariuszom misyjnym i sympatykom misji salezjańskich za obecność oraz pomoc, a organizatorom za zaproszenie! – czytamy w serwisie Misjesalezjanie.pl

O wolontariacie misyjnym i Orszaku Trzech Króli opowiadali również Zuzanna i Wojtek Samselowie na antenie Polskiego Radia 24. Zachęcamy do wysłuchania —> AUDYCJI.

Info i foto za —> Misjesalezjanie.pl: Kolędowaliśmy z Orszakiem Trzech Króli