PODZIEL SIĘ

Salezjanin ks. Jan Bury SDB otrzymał Krzyż Kawaler...

Salezjanin ks. Jan Bury SDB otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – 21 października 2019

Salezjanin ks. Jan Bury SDB, misjonarz w Japonii, otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski! W imieniu Prezydenta RP wręczyła go w dniu 21 października 2019 r. Agata Kornhauser-Duda wraz z ministrem Krzysztofem Szczerskim. W Tokio Małżonka Prezydenta reprezentowała Polskę w trakcie uroczystości intronizacyjnych Cesarza Japonii.

Misjonarz otrzymał order za swoją pracę w Japonii, prowadzenie sierocińców, przedszkoli, szkół i domów opieki dla młodzieży.

Ksiądz Jan Bury SDB od 45 lat pracuje na misjach w Japonii. Do Kraju Wschodzącego Słońca trafił razem z trzema innymi klerykami w 1974r. dzięki zabiegom ks. Michała Moskwy. W Nagasaki 25 lutego 1981 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk Jana Pawła II. Ks. Jan pracował m.in. w sierocińcach salezjańskich, był dyrektorem sierocińca Nakatsu oraz wychowawcą i nauczycielem w szkołach podstawowych i średnich. Prowadził również parafie w Tokio, w Czofu i Aino. Obecnie misjonarz pracuje w parafii Suzuka w diecezji Kyoto – dawnej stolicy Japonii.

Info za —> Misjesalezjanie.pl: Ks. Jan Bury otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski

W poniedziałek 21 października 2019 r. w Ambasadzie RP w Japonii, odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń przyznanych przez Prezydenta Andrzeja Dudę „za wybitne zasługi w promowaniu Polski, za popularyzowanie polskiej kultury i niesienie pomocy osobom potrzebującym”. Ojciec Mieczysław Maria Mirochna OFM Conv z Domu Generalnego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej został uhonorowany Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Pośmiertne odznaczenie dla zasłużonego w pracy na rzecz najbardziej potrzebujących oraz założyciela żeńskiego Zgromadzenia Sióstr Rycerek Niepokalanej przekazał Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Również w imieniu Prezydenta RP minister udekorował księdza Jana Burego z Kościoła Katolickiego Matki Boskiej w Lourdes w Suzuce. Misjonarz prowadzący sierocińce, przedszkola, salezjańskie ochronki, szkoły oraz domy opieki dla młodzieży otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Czytaj całość / fotorelacja —> Prezydent.pl: Wizyta Małżonki Prezydenta w Japonii

Zobacz też —> Prezydent.pl: Pierwsza Dama z wizytą w tokijskim Ośrodku Opieki Społecznej Fukudenkai