Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Ruszyła akcja #ŚwiećPrzykładem – Odblaski mo...

Ruszyła akcja #ŚwiećPrzykładem – Odblaski mogą uratować życie pieszych!

Noszenie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest zła widoczność i jest ciemno. Jeśli osoba jest słabo widoczna na drodze, łatwiej może zostać potrącona przez samochód – głosi wspólny Apel przedstawicieli Episkopatu, policji i Polskiej Rady Ekumenicznej. 29 września 2017 r. ruszyła akcja #ŚwiećPrzykładem.

W podpisanym w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski czytamy także: „Mały element odblaskowy na plecaku czy ubraniu sprawia, że kierowca otrzymuje ostrzeżenie, że po drodze ktoś się porusza”.

„W trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach apelujemy o włączenie się w akcję „Świeć przykładem” i noszenie odblasków. To naprawdę może uratować życie i zdrowie!” – głosi Apel.

Sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński podkreślał podczas konferencji prasowej, że Kościół katolicki od dawna włącza się w akcje promujące bezpieczeństwo na drogach. Przypomniał także, że tę kwestię poruszali w swoich nauczaniach kolejni papieże. „Jesteśmy wszyscy odpowiedzialni za bezpieczeństwo pieszych i pasażerów” – mówił bp Miziński.

Zastępca komendanta głównego policji nadinspektor Jan Lach zwrócił uwagę, że używanie odblasków sprawia, że jesteśmy lepiej widoczni dla kierowców na drodze. A to sprawia, że wzrasta zmniejsza się ryzyko potrącenia.

Rzecznik KEP ks. Paweł Rytel Andrianik prosił dziennikarzy, o nagłaśnianie akcji #ŚwiećPrzykładem. „Państwa promocja może przyczynić się do tego, że zostanie uratowane czyjeś życie lub zdrowie” – podkreślił.

Rzecznik komendanta głównego policji mł. insp. Mariusz Ciarka przypomniał, że noszenie odblasków jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, gdy na drogach panują trudne warunki pogodowe i szybciej zapada zmrok.

Publikujemy treść Apelu.


Odblaski mogą uratować życie pieszych!

Noszenie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest zła widoczność i jest ciemno. Jeśli osoba jest słabo widoczna na drodze, łatwiej może zostać potrącona przez samochód. Mały element odblaskowy na plecaku czy ubraniu sprawia,  że kierowca otrzymuje ostrzeżenie, że po drodze ktoś się porusza.

W trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach apelujemy o włączenie się w akcję „Świeć przykładem” i noszenie odblasków. To naprawdę może uratować życie i zdrowie!

nadinsp. Jan Lach –  Zastępca Komendanta Głównego Policji

ks. dr Paweł Rytel Andrianik – Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

ks. dr Grzegorz Giemza  – Dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej


Info za —> BP KEP: Odblaski mogą uratować życie pieszych! – wspólny Apel Kościołów i policji