Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangel...

Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangelii św. Jana 19, 25-37

W dniu święta Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt, zachęcamy do zamyślenia nad Ewangelią z ks. Markiem Chrzanowskim FDP.*

Zobacz też —> Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Drugi dzień Zielonych Świąt


Rozważanie do Ewangelii J 19, 25 – 37

przeczytaj -> SŁOWO

 

Jestem przy Matce i umiłowanym uczniu i patrzymy na Jezusa. Widzę Jego twarz teraz tak zmienioną przez cierpienie, ale wiem, że to jest ta sama kochana Twarz, w którą się wpatruję. Trzymam Maryję za rękę a Ją podtrzymuje umiłowany uczeń.

Łzy płyną tylko nie czuję smutku. Tylko wdzięczność i miłość. Tak mnie ukochał. By mnie uratować dał się przybyć rękami bezbożnych do krzyża.

Słyszę jak Jezus mówi do Maryi i ucznia. Patrzę na Nich. Widać w Ich oczach ból i nadzieję. Jakby wiedzieli coś więcej. Jakby na coś czekali. Uczeń kiwa głową i płacze. Patrzę na Jezusa. Słyszę jak mówi: „Pragnę” i wiem, że mówi to również do mnie. Bym kochał trzymając w dłoni dłoń Matki. Uśmiecham się i słyszę: „Wykonało się”. I w sercu poczułem ulgę, że Jezus już nie cierpi; wyglądał jak ktoś, kto wykonał zadanie a teraz może odpocząć. Patrzę na Jego opadłą głowę i czuję, że coś się jeszcze wydarzy.

Nie odchodzę od krzyża. Czekam razem z Matką i umiłowanym uczniem. Podchodzi żołnierz i wbija włócznię w serce Pana. Wylewa się na nas krew i woda. Zrywa się lekki wiatr a w moim sercu rodzi się podwójna wdzięczność i miłość. Klękam przytulając głowę do Matki i modlę się w ciszy, by moje serce nigdy nie zapomniało krwi i wody Jezusa, które co dnia wylewają się na mnie z serca Jezusa. Miłość, której nawet wyobrazić sobie nie jestem w stanie wyobrazić wylewa się na mnie.

I czuję, że obok Matki i ucznia Ktoś jeszcze tu jest. Maryja ściska moją dłoń a ja mam w sercu pewność i taki pokój, że Duch Miłości wylał się na mnie z przebitego serca Jezusa.

Ks. Marek Chrzanowski FDP


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: