Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Rozważania adwentowe według “DzienniczkaR...

Rozważania adwentowe według “Dzienniczka” św. Siostry Faustyny – Ks. Zbigniew Bielas – Odcinek 4 – 19 grudnia 2019

Zapraszamy do wysłuchania „Rozważań na czwarty tydzień Adwentu”, przygotowanych przez ks. dr. Zbigniewa Bielasa, kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, według „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny. – Przed nami ostatnia niedziela Adwentu. W tym roku, chcąc dobrze przeżyć ten czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, korzystaliśmy z pouczeń, jakie Matka Boża przekazała św. Siostrze Faustynie 29 listopada 1936 roku – przypomina ks. Bielas.

W ostatnim rozważaniu kapłan zatrzymał się nad czwartą częścią tego pouczenia:

Ze stworzeniami utrzymuj kontakt o tyle, o ile konieczność i obowiązek twój tego wymaga. Jesteś mieszkaniem miłym Bogu żywemu, w którym On ustawicznie z miłością i upodobaniem przebywa. A żywa obecność Boża, którą odczuwasz w sposób żywszy i wyraźny utwierdzi Cię, córko moja w tym, co ci powiedziałam.

Na koniec adwentowych rozważań Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przypomina wszystkie cztery wskazówki, jakie Matka Boża dała św. Siostrze Faustynie:

cichość i pokora, adoracja oraz wierność obowiązkom, przebywanie z Bogiem i wreszcie czujność w kontakcie ze światem.

– Niech te wskazówki pomogą nam przeżyć ostatnie adwentowe dni – mówi.

Podsumowując ks. Bielas cytuje słowa Matki Bożej, które wypowiedziała do Siostry Faustyny: „Staraj się do dnia Bożego Narodzenia tak postępować, a później On ci sam da poznać, w jaki sposób przestawać i jednoczyć się z Nim będziesz”.

Wszystkie odcinki —> adwentowych rozważań

W każdy czwartek Adwentu 2019 roku na stronie internetowej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (milosierdzie.pl) zamieszczane są krótkie rozmyślania adwentowe, przygotowane przez ks. Zbigniewa Bielasa.

Info i wideo za —> milosierdzie.pl: Rozważania adwentowe według “Dzienniczka” św. Siostry Faustyny oraz MP, Rozważanie na czwarty tydzień Adwentu – zapowiedź

O tym, jak dobrze przygotować się w Adwencie do Świąt Bożego Narodzenia, powiedziała sama Matka Boża św. Siostrze…

Opublikowany przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Wtorek, 26 listopada 2019