PODZIEL SIĘ

“Różaniec do Granic” w Hospicjum im. b...

“Różaniec do Granic” w Hospicjum im. bł. ks. Sopoćki w Wilnie – 7 października 2017

Akcja modlitewna “Różaniec do granic” odbędzie się w sobotę 7 października br., w święto Matki Bożej Różańcowej. Na granice Polski udadzą się pielgrzymi, którzy w ponad 300 kościołach stacyjnych będą uczestniczyli o godz. 11.00 w Mszach św., a następnie, o godz. 14.00 odmówią różaniec. Relacje będzie można śledzić m.in. w mediach społecznościowych pod #RozaniecDoGranic.

Akcja będzie miała miejsce nie tylko na granicach … – Nasze Hospicjum, które jest wyjątkowym miejscem, stanowi bowiem granicę między życiem tu na ziemi i w wieczności jednoczy się w modlitwie. O godz. 15 będziemy się modlili przy łóżkach naszych Chorych i naszej kaplicy zakonnej prosząc o Bożą łaskę, wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny, o siłę i moc, o pokój na świecie i w ludzkich sercach, we wszystkich intencjach o które prosiła Maryja w Objawieniach Fatimskich – czytamy w komunikacie od s. Michaeli Rak i całej wspólnoty Hospicjum im. bł. ks. Sopoćki w Wilnie, zakończonym słowami – Serdecznie zapraszamy wszystkich do podjęcia duchowych działań i włączenia się we wspólną modlitwę na różańcu w każdym miejscu świata,  prosząc o pokój i wszelkie potrzebne łaski.

Czytaj więcej —> zw.lt: Hospicjum zaprasza do wspólnej modlitwy „Różaniec do granic” w sobotę

Zobacz —> Mapę Miejsc Modlitwy

fot. www.hospisas.lt


„Różaniec do granic” będzie transmitowany w Radiu Maryja o godz. 14.00. Wcześniej, bo o godz. 11.00 w TV Trwam i w Radiu Maryja transmisja z  Eucharystii w Parafii św. Krzyża w Zakopanem. Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski.