Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Rekolekcje Wielkopostne “14 Przystanków̶...

Rekolekcje Wielkopostne “14 Przystanków” – Przystanek VI – o. Michał Legan OSPPE

– W momencie, w którym otarła Jezusowi twarz, Jego święte oblicze nie zachowało się na jej chuście – zachowało się na jej twarzy. Może odtąd, podobna do Niego, promieniowała tym, czym On promieniował – promieniowała miłością zmiażdżoną, pokonaną, cierpiącą, czyli miłością prawdziwą – mówi o. Michał Legan OSPPE w rozważaniu szóstej stacji drogi krzyżowej „Weronika ociera twarz Jezusowi”.

Zapraszamy na VI odcinek rekolekcji wielkopostnych “14 Przystanków”, przygotowanych przez sercański portal ewangelizacyjny profeto.pl. Odcinek miał premierę w poniedziałek 28 marca 2022 roku.

Zobacz na Misericors wszystkie odcinki —> Rekolekcji wielkopostnych “14 Przystanków”

Fundacja “Misericors” jest jednym z patronów medialnych cyklu!

Źródło —> profeto.pl: Rekolekcje Wielkopostne 2022 – “14 przystanków” – ks. Michał Olszewski SCJ i o. Michał Legan OSPPE – Przystanek 6

(Copyright © Fundacja Profeto.pl 2022)


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Profeto przygotowało rekolekcje wielkopostne zatytułowane “14 Przystanków”. Jest to cykl medytacji do kolejnych stacji drogi krzyżowej. Wideorozważania prowadzi duet ks. Michał Olszewski SCJ – twórca grupy medialnej i prezes Fundacji Profeto, i o. Michał Legan OSPPE – rzecznik prasowy sanktuarium na Jasnej Górze i wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

– Wielki Post to jest jedna wielka bardzo długa droga krzyżowa, którą trzeba przejść, postępując za Jezusem Chrystusem, naśladując Go, tzn. stawiając swoje stopy w Jego ślady. Niech się to dokona w Wielkim Poście 2022 r. Niech ten czas nas odmieni, niech nam pokaże, że całe nasze życie jest drogą krzyżową – bywa przerażająco trudne, bolesne, pełne niepokoju, lęku i cierpienia, ale także prowadzi do światła, do zmartwychwstania – mówi, zapraszając do udziału w rekolekcjach o. Michał Legan.

Odcinki rekolekcji “14 Przystanków” ukazują się od 10 marca 2022 r. w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl. Zainteresowani mogą zostawić swojego maila i zostaną powiadomieni o kolejnych odcinkach.

Fundacja Profeto.pl – Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji, to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.

Profeto.pl —> na Facebooku | na YouTube | na Twitterze

Radio Profeto —> WWW / Facebook


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja