Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Przewodniczący Episkopatu przed uroczystością Wszy...

Przewodniczący Episkopatu przed uroczystością Wszystkich Świętych apeluje o bezpieczeństwo na drogach – Akcja “Nie zabijaj”

O bezpieczne poruszanie się po drogach zaapelował przed uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Włączył się w ten sposób w ekumeniczną akcję „Nie zabijaj!”.

– Apeluję o bezpieczną jazdę i o ostrożność w poruszaniu się, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, tak abyśmy przy tej okazji zadumy nie stracili czegoś cennego – własnego zdrowia i życia – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Zobacz też —> Twórzmy kulturę bezpieczeństwo na drogach!

Wraz z rozpoczęciem policyjnej akcji „Znicz” została zainaugurowana kampania informacyjno-edukacyjna „Nie zabijaj”. Ma ona na celu przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość i alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Chodzi też o wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policja zwraca uwagę na to, że mimo poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w dalszym ciągu zbyt dużo ludzi ginie na polskich drogach. Szczególnie trudnym czasem jest pod tym względem początek listopada, kiedy wiele osób porusza się po drogach odwiedzając groby bliskich.

„Nasze zachowanie i podejmowane decyzje, a także sposób odnoszenia się i traktowania innych na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego” – czytamy w ekumenicznym apelu o włączenie się w akcję „Nie zabijaj!”. Wraz z policją o bezpieczeństwo i życzliwość na drodze zaapelowali przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej.

Info za —> BPKEP: Przewodniczący Episkopatu przed uroczystością Wszystkich Świętych apeluje o bezpieczeństwo na drogach