Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława...

Procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława BM – Zaproszenie abp. Jędraszewskiego na uroczystości w dniu 13 maja 2018

Publikujemy zaproszenie metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego do udziału w procesji ku czci św. Stanisława BM, która w niedzielę 13 maja 2018 r. o godz. 9.00 wyruszy z królewskiej Katedry na Wawelu do Bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa OO. Paulinów na Skałce, gdzie o godz. 10. rozpocznie się Msza św.


Ukochani Archidiecezjanie!

Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Przygotowujemy się do niej, przeżywając nowennę ku Jego czci, odprawianą w królewskiej katedrze na Wawelu i we wspólnotach parafialnych. Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę 13 maja. Procesja ta, z udziałem Episkopatu Polski, wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00. Mszy świętej na Skałce będzie przewodniczył kard. Giuseppe Versaldi, prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej, homilię wygłosi metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Osobę Ojca Świętego będzie reprezentował Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Procesja skałeczna będzie więc kolejną okazją do gorącej modlitwy za naszą Ojczyznę i za Kościół w Polsce, za wszystkich Rodaków w kraju i poza granicami. Będziemy prosić o pomyślność dla naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Stanisława Biskupa i Męczennika, który nazywany jest Ojcem i Opiekunem całej Ojczyzny, a także Patronem we wszystkich Jej potrzebach.

Uczestnicząc w procesji i w uroczystej Eucharystii na Skałce, chcemy również dziękować Bogu bogatemu w swoich świętych, za dar beatyfikacji bł. Hanny Chrzanowskiej, siostry naszego Boga, a także prosić Pana żniwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszych parafii i rodzin.

Zapraszam wiernych Archidiecezji Krakowskiej do udziału w procesji. Proszę, aby były w niej reprezentowane wszystkie dekanaty i wspólnoty parafialne Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa i Archidiecezji Krakowskiej.

Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci św. Stanisława będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga. Naśladując przykład św. Stanisława, św. Jana Pawła II, bł. Hanny Chrzanowskiej, a także wszystkich świętych i błogosławionych polskich, postępujmy drogą świętości, dając odważne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Krakowski


Info i wideo za —> Archidiecezja Krakowska: ZAPROSZENIE METROPOLITY NA PROCESJĘ ŚW. STANISŁAWA

Zobacz też —> Św. Stanisław – biskup i męczennik, patron Polski – 8 maja