PODZIEL SIĘ

Poniedziałek Wielkanocny w Watykanie – Modli...

Poniedziałek Wielkanocny w Watykanie – Modlitwa Regina Coeli z papieżem Franciszkiem – 2 kwietnia 2018

Niech Dziewica Maryja, którą  w tym okresie wielkanocnym przyzywamy jako Królową Nieba wspiera nas swoją modlitwą, aby braterstwo i wspólnota, których doświadczamy w te dni Wielkanocy, mogły stawać się naszym stylem życia i duszą naszych relacji – mówił papież Franciszek w Poniedziałek Wielkanocny w rozważaniu przed południową modlitwą „Regina Coeli” w Watykanie, 2 kwietnia 2018 r.

Po odmówieniu modlitwy „Regina Coeli” Franciszek, życząc pełnych pogody dni Oktawy Wielkanocnej, zachęcił wiernych, aby stały się one okazją do świadczenia o Chrystusie zmartwychwstałym szczególnie wobec osób najsłabszych i bezradnych. W tym kontekście zapewnił o swojej modlitwie za osoby dotknięte autyzmem przypominając, że dziś przypada światowy dzień poświęcony tym chorym.

Na zakończenie Papież zaprosił do modlitwy o pokój, przede wszystkim dla narodów cierpiących z powodu trwających konfliktów oraz zaapelował o uwolnienie i umożliwienie powrotu do domu wszystkich osób porwanych i niesprawiedliwie pozbawionych wolności.

Czytaj całość —> Radio Watykańskie: Papież: oby braterstwo i wspólnota stały się stylem naszego życia

Wideo i tekst rozważania —> Radio Maryja/TV Trwam: Regina Coeli z Ojcem Świętym Franciszkiem