PODZIEL SIĘ

Polskie spotkanie narodowe w Panamie – Środa...

Polskie spotkanie narodowe w Panamie – Środa, 23 stycznia 2019

W środę 23 stycznia 2019 r. wieczorem polscy pielgrzymi uczestniczący w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie spotkali się na placu przy centrum handlowym Albrook Mall na polskim spotkaniu narodowym – Mszy świętej i koncercie. Właśnie tam, w 1983 roku, Mszę św. odprawił św. Jan Paweł II.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Zobacz też —> Hymn ŚDM Panama 2019 – Oficjalna polska wersja

Eucharystii przewodniczył Prymas Polski – abp Wojciech Polak, a homilię wygłosił bp Marek Solarczyk – Przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP. Uczestnicy modlili się w intencji polskiej młodzieży, dziękując za czas przygotowań do ŚDM w Panamie i prosili o jego owoce.

W homilii bp Solarczyk zaznaczył, że odczytany w czasie Mszy fragment Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej niesie w sobie doświadczenie obecności Boga. – Jesteśmy tutaj na panamskiej ziemi, uczestnikami takiego kananejskiego, galilejskiego wesela. Tego wszystkiego, co nam przypomina i uświadamia, że jest Matka i że został zaproszony Chrystus. Przez nas – wskazał hierarcha, wzywając do dziękczynienia za tę obecność Boga.

Zobacz więcej / posłuchaj —> vaticannews.va: Polskie spotkanie narodowe w Panamie

Po Eucharystii odbył się koncert, w czasie którego wystąpili polscy artyści: Olga Szomańska, Darek Malejonek, Marcin Wyrostek, Marcin Januszkiewicz oraz Siewcy Lednicy, a także gość specjalny z USA – Stan Fortuna.

Posłuchaj jak Prymas Polski i bp Solarczyk wraz z Siewcami Lednicy śpiewają w Panamie hymn ŚDM 1991 w Częstochowie “Abba Ojcze”:

Lednica w Panamie – Prymas Polski abp Wojciech Polak, Bp Marek Solarczyk, Siewcy Lednicy i blisko 4 tysiące młodych…

Opublikowany przez Archidiecezja Gnieźnieńska Środa, 23 stycznia 2019

 

Spotkanie zostało przygotowane przez Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży oraz Organizatorów Rejsu Niepodległości.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie rozpoczęły się 22 stycznia 2019 r. i potrwają do 27 stycznia 2019r. pod hasłem „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. W wydarzeniu bierze udział ponad 3500 pielgrzymów z Polski.

Za —> mlodziplus.pl: Polskie spotkanie narodowe w Panamie