Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Polak nuncjuszem apostolskim w Panamie

Polak nuncjuszem apostolskim w Panamie

Abp Mirosław Adamczyk 12 sierpnia 2017 r. został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka nuncjuszem apostolskim w Panamie. Dotychczas pełnił posługę nuncjusza apostolskiego w Liberii, Gambii i Sierra Leone.

Opublikowany przez Konferencja Episkopatu Polski Sobota, 12 sierpnia 2017

 

Podejmując misję dyplomatyczną w Panamie, abp Adamczyk będzie odpowiedzialny m.in. za przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w 2019 r. i związanej z tym papieskiej wizyty.

Abp Mirosław Adamczyk jest kapłanem archidiecezji gdańskiej. Urodził się 16 lipca 1962 roku w Gdańsku. Święcenia kapłańskie przyjął 16 maja 1987 roku z rąk abp. Tadeusza Gocłowskiego. Po studiach na Papieskiej Akademii Kościelnej, w 1993 roku, rozpoczął pracę w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej. Pełnił posługę m.in. na Madagaskarze i w Indiach. Następnie wrócił do Watykanu. W 2013 roku Ojciec Święty Benedykt XVI mianował go nuncjuszem apostolskim w Liberii, potem w Gambii oraz w Sierra Leone.

Sakrę biskupią abp Adamczyk przyjął 27 kwietnia 2013 roku w katedrze oliwskiej w Gdańsku z rąk kard. Kazimierza Nycza. Współkonsekratorami byli metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź i abp Savio Hon Tai-Fai, sekretarz Kongregacji Ewangelizacji Narodów.

Info za —> www.diecezja.gda.pl/KAI/ Radio Watykańskie / BPKEP: Polak – nuncjuszem w Panamie

Zdjęcie ilustracyjne: www.diecezja.gda.pl