Codzienna Aplikacja Miłosierdzia

Podzielmy się jedzeniem!

Zostało Wam sporo świątecznych potraw? Wiecie, że sami tego nie przejecie? Podzielcie się z bezdomnymi!

“Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi” to akcja charytatywna zainicjowana przez grupę osób PODZIELMY SIĘ. Od Wielkanocy 2015 zachęcają oni mieszkańców Polski do tego, aby zamiast wyrzucić jedzenie, które zostało im po świętach, oddali je do jadłodajni dla bezdomnych i ubogich osób. Akcja bożonarodzeniowa rozpoczyna się we środę 25 grudnia i trwa 4 dni. Prowadzona jest w kilkudziesięciu miastach Polski.

Chcesz pomóc?

Zobacz —> Adresy jadłodajni, gdzie możesz oddać żywność

Akcja „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi” ruszyła po raz pierwszy na Wielkanoc 2015 roku:

Wszystko zaczęło się w Wielkanoc 2015 jak podszedł do mnie młody bezdomny mężczyzna i poprosił o 2 złote. Powiedziałam mu, że nie dam mu pieniędzy ale mogę kupić mu jedzenie. Poszliśmy do sklepu i tam okazało się, że największym marzeniem mojego nowego znajomego były jajka na twardo. Pomyślałam, że przecież ja mogę pojechać do domu, ugotować mu jajka i przywieźć po kilku godzinach. Umówiliśmy się na popołudnie, a ja pojechałam do Babci na Wielkanocne śniadanie. Jak tylko dojechałam do domu to zorientowałam się, że przecież my mamy za dużo jedzenia na stole, na pewno wszystkiego nie zjemy. Wtedy wpadłam na pomysł, żeby napisać na Facebooku do swoich znajomych, aby zamiast wyrzucać jedzenie, które zostało im po Świętach zadzwonili do mnie. Akcja kompletnie przerosła moje najśmielsze oczekiwania.”

– pisze Marysia, koordynatorka akcji.

Zobacz spot promocyjny akcji Podzielmy się:

Wszystko o akcji —> Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi

Źródło: www.podzielmysie.pl

Pamiętajcie, w ramach akcji oddajemy tylko świeże, dobre do spożycia za 24h jedzenie <3Zgłoś się jako darczyńca tutaj: http://bit.ly/darczyncy-akcji

Opublikowany przez Podzielmy się Środa, 25 grudnia 2019