Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi – Akcja c...

Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi – Akcja charytatywna, 26-28 grudnia 2017

“Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi” to akcja charytatywna zainicjowana przez grupę osób PODZIELMY SIĘ. Od Wielkanocy 2015 zachęcają oni mieszkańców całej Polski do tego, aby zamiast wyrzucić jedzenie, które zostało im po Świętach, oddali je do jadłodajni dla bezdomnych i ubogich osób.

Aby podzielić się posiłkiem należy zgłosić się przez formularz internetowy w zakładce „mam jedzenie” na www.podzielmysie.pl. Jedzenie z naszego domu odbiorą wolontariusze i zawiozą je do lokalnych jadłodajni dla bezdomnych. Akcja rozpocznie się we wtorek i potrwa 3 dni. Prowadzona jest w kilkudziesięciu miastach Polski.

Wszystko o akcji —> Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi

Akcja „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi” ruszyła po raz pierwszy na Wielkanoc 2016 roku:

Wszystko zaczęło się w Wielkanoc 2015 jak podszedł do mnie młody bezdomny mężczyzna i poprosił o 2 złote. Powiedziałam mu, że nie dam mu pieniędzy ale mogę kupić mu jedzenie. Poszliśmy do sklepu i tam okazało się, że największym marzeniem mojego nowego znajomego były jajka na twardo. Pomyślałam, że przecież ja mogę pojechać do domu, ugotować mu jajka i przywieźć po kilku godzinach. Umówiliśmy się na popołudnie, a ja pojechałam do Babci na Wielkanocne śniadanie. Jak tylko dojechałam do domu to zorientowałam się, że przecież my mamy za dużo jedzenia na stole, na pewno wszystkiego nie zjemy. Wtedy wpadłam na pomysł, żeby napisać na Facebooku do swoich znajomych, aby zamiast wyrzucać jedzenie, które zostało im po Świętach zadzwonili do mnie. Akcja kompletnie przerosła moje najśmielsze oczekiwania.”

– pisze Marysia, koordynatorka akcji.

Zobacz —> Adresy jadłodajni, gdzie możesz oddać żywność

Zobacz też —> Radio Maryja/Telewizja TRWAM: Rusza akcja „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi”