Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Plebiscyt “Polka stulecia” – Zag...

Plebiscyt “Polka stulecia” – Zagłosuj na świętą Siostrę Faustynę!

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Konferencja Kobiet zorganizowała plebiscyt na Polkę stulecia, który trwa do 15 stycznia 2019 r. Ma on na celu przede wszystkim rozpowszechnienie wiedzy na temat pięknego życia kobiet, z których jako Polacy możemy być dumni na całym świecie. Wśród wyjątkowych kobiet, pełnych odwagi, pasji i miłości jest św. Siostra Faustyna Kowalska, prorok naszych czasów, którą Jezus wysłał z orędziem Miłosierdzia do całego świata.

Zobacz wyniki —> Św. Siostra Faustyna “Polką Stulecia” w plebiscycie Konfederacji Kobiet RP

Plebiscyt: "Polka stulecia"Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Konferencja Kobiet…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Czwartek, 3 stycznia 2019

 

Św. Siostra Faustyna należy do grona najwybitniejszych mistyków w historii Kościoła, wnosi do jego historii nową szkołę duchowości, a z jej charyzmatu i doświadczenia mistycznego zrodził się jeden z największych ruchów w Kościele: Apostolski Ruch Bożego Miłosierdzia.

Do jej grobu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach każdego roku pielgrzymują ludzie z 90-100 krajów świata.

Jej „Dzienniczek” jest tłumaczony na wiele języków świata i należy do najczęściej tłumaczonych książek z języka polskiego.

Jej bogactwo duchowe zachwyca wszystkich: inspiruje naukowców, ludzi pióra i sztuki, fascynuje młodych, którym patronowała na ŚDM w Sydney i Krakowie, daje nadzieję ludziom przezywającym wielorakie trudności.

Głosowanie na Polskę stulecia do 15 stycznia na stronie —> PolkaNa100.

Info za —> Faustyna.pl: Plebiscyt: Polka stulecia