Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pielgrzymkowe “Despacito” na Jasnej Gó...

Pielgrzymkowe “Despacito” na Jasnej Górze – Finał Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej 2017

Są młodą grupą. W tym roku wyruszyli na pątniczy szlak po raz pierwszy. Tworzą 21. kompanię 37. Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę. I od razu zrobiło się o nich głośno. A to wszystko przez s. Janinę Kaczmarzyk, Magdalenę Ojak i ks. Jakuba Bartczaka, którzy zasłynęli w Polsce z przeboju „Zdrowaś Mario” na melodię piosenki Luisa Fonsiego oraz Daddyego Yankee „Despacito”.

Źródło—> Niedziela TV: Chrześcijańskie „Despacito”


Msza św. na jasnogórskich wałach, której przewodniczył bp Jacek Kiciński była zwieńczeniem 37. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. – Nasze pielgrzymowanie w wymiarze ludzkim dobiegło końca, ale w perspektywie wiary to pielgrzymowanie dopiero się rozpoczyna – powiedział duchowny do ponad tysiąca pielgrzymów.

Czytaj całość —> Niedziela.pl: Wrocławska pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Strona internetowa —> Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej


„Każdego roku przygotowuje się piosenkę maryjną na modną, wpadającą w ucho melodię, żeby przyjemniej się szło. Tak samo w tym roku chciałyśmy ułatwić nam wszystkim pielgrzymowanie” – wyjaśnia s. Janina. Jak mówią obie autorki pielgrzymkowego hitu, po utwór „Despacito” sięgnęły ze względu na jego popularność i rytm, który pasował do pielgrzymkowej wędrówki. Medialna dyskusja i popularność pielgrzymkowego coveru, przekroczyła ich najśmielsze oczekiwania.

Czytaj więcej —> ekai.pl: Czy wiedzieliście, że powstała pielgrzymkowa wersja „Despacito”?


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_