Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pielgrzymka przedszkolaków w Sanktuarium Bożego Mi...

Pielgrzymka przedszkolaków w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 12 kwietnia 2023

W środę 12 kwietnia 2023 r., w szóstym dniu Nowenny do Miłosierdzia Bożego, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybyła pielgrzymka przedszkolaków.

W Bazylice Bożego Miłosierdzia dzieci i ich wychowawców przywitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przypomniał słowa z Nowenny do Bożego Miłosierdzia: „Dziś sprowadź Mi dusze ciche i pokorne, i dusze małych dzieci, i zanurz je w miłosierdziu Moim”. – Pan Jezus mówił o Was do św. Siostry Faustyny. Cieszymy się, że dziś tak licznie odpowiadacie na to zaproszenie, że włączacie się w przygotowanie do Święta Miłosierdzia – mówił i dodawał: – Jesteśmy w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Patrzymy na obraz Pana Jezusa Miłosiernego, św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. (…) Dziękuję za to, że jesteście. Niech ta wasza modlitwa obejmie cały świat, rodziców, rodzeństwo, dziadków, kolegów i koleżanki. Niech Pan Bóg wam błogosławi, byście wzrastali z Panem Jezusem. Życzę wam, aby ten czas spędzony na wzgórzu miłosierdzia przyniósł obfite owoce.

Przedszkolaki odmówiły Koronkę do Miłosierdzia Bożego i pięknie zaśpiewały „Jezu, ufam Tobie”. Dzieci, które wzięły udział w pielgrzymce otrzymały w prezencie obrazek-tryptyk, na którym umieszczone są wizerunki z prezbiterium łagiewnickiej świątyni i Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, wypowiedziany 17 sierpnia 2002 roku.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Przedszkolaki w Łagiewnikach

Zobacz też:

Nowenna do Miłosierdzia Bożego – Dzień 6 – Środa w Oktawie Wielkanocy

Święto Miłosierdzia Bożego – geneza, historia i obietnice Pana Jezusa