PODZIEL SIĘ

Pielgrzymka Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosier...

Pielgrzymka Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach już w sobotę 29 kwietnia 2017 r.

Przeczytaj —> RELACJĘ Z PIELGRZYMKI


14. Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach pod hasłem „Czy jesteście zdolni do marzeń?” odbędzie się w sobotę 29 kwietnia 2017 r.

Udział w niej potwierdziło blisko 2000 pielgrzymów z 21 Caritas diecezjalnych. Będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, refleksji i radosnego dziękczynienia Bogu za wspólną posługę w duchu Caritas.

Motto Pielgrzymki pochodzi ze słów papieża Franciszka wygłoszonych podczas Światowych Dni Młodzieży: „Czy jesteście zdolni do marzeń? Kiedy serce jest otwarte, jest zdolne do marzeń, bo jest w nim miejsce na miłosierdzie. Jest miejsce na czułość wobec tych, którzy cierpią. Jest miejsce, by stanąć obok tych, którzy w sercu nie mają pokoju albo którym brakuje tego, co potrzebne do życia, lub którym brakuje najpiękniejszej rzeczy – wiary, miłosierdzia.”

Po uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia pielgrzymi przejdą do do Sanktuarium Jana Pawła II.

Pielgrzymka jest współorganizowana przez Caritas Polska i Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Pielgrzymom towarzyszyć będzie w modlitwie i uwielbieniu młodzieżowy zespół z Tymowej (Diecezja Tarnowska) pod opieką p. Magdaleny Bednarek.

Czytaj więcej / zobacz program Pielgrzymki —> Caritas Polska: Już w sobotę XIV Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas

Odwiedź serwis —> Caritas Archidiecezji Krakowskiej

Fot. Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl