Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii...

Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Siostry Faustyny na Łotwie – od 4 lutego do 15 kwietnia 2018

Po wielu miesiącach przygotowań 4 lutego 2018 r. w miejscowości Olaine (niedaleko Rygi), gdzie posługują ojcowie kapucyni, rozpocznie się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Siostry Faustyny na Łotwie.

Z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach sprowadzono dwa oryginalnej wielkości obrazy Jezusa Miłosiernego z napisem: Jēzu, es uzticos Tev (Jezu, ufam Tobie), które w ubiegłoroczne Święto Miłosierdzia zostały poświęcone, wydano obrazki z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a także przetłumaczony na język łotewski folderek “Jezusowe Orędzie Miłosierdzia” (dostępny także na stronie: faustyna.pl).

Odpowiedzialnym za organizację peregrynacji jest o. Stanisław Kowalski OFMCap, który w tym celu prowadzi specjalną stronę internetową: uzticies-jezum.mozello.lv. Na niej są opublikowane m.in. wszystkie najważniejsze teksty o istocie i formach kultu Miłosierdzia Bożego oraz grafik peregrynacji. Materiały zostały przygotowane we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Zakończenie peregrynacji nastąpi 15 kwietnia w Kauguri, w kościele pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia, gdzie też pozostaną relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Info i foto za —> Faustyna.pl: Peregrynacja na Łotwie

© Copyright by Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

Peregrynacja na ŁotwiePo wielu miesiącach przygotowań 4 lutego br. w miejscowości Olaine (niedaleko Rygi), gdzie posł…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska na 2 lutego 2018