Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież stanowczo o handlu ludźmi przed Światowym D...

Papież stanowczo o handlu ludźmi przed Światowym Dniem Przeciwko Handlowi Ludźmi – 30 lipca 2018

Po odmówieniu w niedzielę, 29 lipca 2018 r., z wiernymi zebranymi na Placu św. Piotra południowej modlitwy maryjnej papież Franciszek odniósł się do przypadającego 30 lipca Światowego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi i wezwał do przeciwstawienia się tej haniebnej zbrodni.

„Usłyszmy wołanie tak wielu braci wyzyskiwanych przez zbrodniczych handlarzy: oni nie są towarem, to osoby, ludzie i…

Opublikowany przez Vatican News Poniedziałek, 30 lipca 2018

 

– Ta plaga prowadzi do zniewolenia wielu mężczyzn, kobiet i dzieci z zamiarem wyzysku pracowniczego i seksualnego, handlu narządami, żebractwa i przymusowej przestępczości – powiedział Franciszek. – Również szlaki migracyjne są często wykorzystywane przez handlarzy i wyzyskiwaczy do pozyskiwania nowych ofiar handlu ludźmi. Obowiązkiem wszystkich jest potępienie niesprawiedliwości i stanowcze przeciwstawianie się tej haniebnej zbrodni – dodał.

Światowy Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi został ustanowiony z inicjatywy ONZ w roku 2014. W 2015 roku papież Franciszek ustanowił zaś Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji nt. Walki z Handlem Ludźmi. Jest on obchodzony w dniu liturgicznego wspomnienia pochodzącej z Sudanu św. Józefiny Bakhity, 8 lutego.W tym roku jego hasłem były słowa: „Migracja wolna od handlu ludźmi”.

W Polsce problematyką walki z handlem ludźmi zajmuje się m.in. „Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa” przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.

Zobacz też —> siecbakhita.com

Jedną z jej inicjatyw jest modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego w nocy o godz. 3.00 rano w pierwsze soboty miesiąca. Najbliższa taka modlitwa będzie miała miejsce 4 sierpnia.

Info za —> www.vaticannews.va/ BP KEP: Ojciec Święty Franciszek: Wszyscy mamy obowiązek przeciwstawiania się handlowi ludźmi