Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pączki dla bezdomnych od Sanktuarium Bożego Miłosi...

Pączki dla bezdomnych od Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 16 lutego 2023

We czwartek, 16 lutego 2023 r. – Tłusty Czwartek 2023 – Kościół Rektoralny Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zakupił dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio sto pięćdziesiąt pączków. Środki na ich zakup pochodziły z Funduszu Miłosierdzia, który od blisko dwóch lat działa już przy łagiewnickim Sanktuarium.

Dziś Tłusty Czwartek, wszyscy wokół jedzą pączki czy inne słodkości. A jako że my staramy się mieć wyobraźnię miłosierdzia i przez jej pryzmat patrzeć na świat, pomyśleliśmy, że i taką chwilę przyjemności zapewne chciałyby mieć osoby bezdomne, biedne potrzebujące. Cukiernicy restauracji Agape upiekli w nocy pączki, a my z samego rana zawieźliśmy je do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Mamy nadzieję, że ten dar sprawił oczekującym dziś w kolejce po posiłek, miłą niespodziankę – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Środki na zakup pączków pochodzą od Darczyńców, którzy składają je na Fundusz Miłosierdzia. Inicjatywa zrodziła się blisko dwa lata temu, przed Świętem Miłosierdzia. Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach: „W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Każdy kto chciałby dołączyć do akcji może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Pączki dla bezdomnych


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja