Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Otwarcie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Nie...

Otwarcie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie – 1 września 2018

W sobotę 1 września 2018 r. miało miejsce uroczyste otwarcie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie – Gwiazdy Niepokalanej. To jeden z 12 międzynarodowych ośrodków modlitwy w intencji pokoju, które powstają na świecie. Mszy św. o godz. 12 przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w  Polsce zaś homilię wygłosił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Zobacz też —> Homilia abp. Stanisława Gądeckiego w Niepokalanowie

Transmisja z uroczystości Otwarcia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie:

LIVE: Inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój

Już o 12:00 zaczynamy transmisję Uroczystości Inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Zapraszamy do dołączenia i wspólnego uczestnictwa wszystkich, którzy nie mogą być razem z nami w Niepokalanowie.

Opublikowany przez Kaplica Adoracji Niepokalanów – Adoration Chapel Niepokalanów Sobota, 1 września 2018

 

Zobacz  —> FOTORELACJĘ

Abp Stanisław Gądecki podkreślił w homilii, że ludzkość nie zazna pokoju, dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia Bożego: Tylko Chrystus przynosi pokój trwały, bo wewnętrzny, prawdziwy, który polega na usunięciu głównej przyczyny niepokoju, jaką jest grzech. Chrystus Pan wziął grzechy całego świata na Siebie, odpokutował i złożył Bogu godne zadośćuczynienie za nie, stworzył bezcenny skarb swoich zasług, a po Zmartwychwstaniu stosuje te zasługi do poszczególnych dusz przez ustanowienie sakramentu pokuty, w którym kontynuuje się dzieło Odkupienia i będzie się kontynuowało aż do skończenia świata.

Po uroczystej Mszy św. inaugurującej polskie Centrum Modlitwy o Pokój, z udziałem najwyższych władz kościelnych i władz państwowych, nastąpiło poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie została ona otwarta dla pielgrzymów i rozpoczęła się wieczysta adoracja.

Oglądaj —> transmisję live z Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu

Zobacz też —> Wkrótce inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie – O. Andrzej Sąsiadek OFMConv. gościem TV Republika

Światowe Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie jest częścią wielkiego dzieła utworzenia na wszystkich kontynentach, międzynarodowych centrów (tzw. 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju), w których przed Najświętszym Sakramentem będzie trwała nieustająca modlitwa w intencji pokoju. Ołtarze Adoracji do Kaplic Pokoju w każdym Centrum są błogosławione przez Ojca Świętego. Dotychczas powstało sześć Światowych Centrów Modlitwy o Pokój: Betlejem w Izraelu, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Płd. i Kibeho w Rwandzie. Siódme Centrum powstaje w Dagupan na Filipinach, a ósme w Niepokalanowie.

Uroczystość Inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Patronat honorowy objęli także: abp Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, kard. Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, o. Wiesław Pyzio, prowincjał Ojców Franciszkanów Prowincji Matki Bożej Niepokalanej w Polsce oraz o. Grzegorz Maria Szymanik, gwardian Klasztoru w Niepokalanowie.

Serwis internetowy Centrum w Niepokalanowie —> kaplica.niepokalanow.pl

 

Program uroczystości w Niepokalanowie w dniu 1 września 2018:

09:00 – 10:00 Oratorium o Matce Bożej
10:00 – 10:45 konferencja “Pokój owocem zawierzenia Niepokalanej”
10:45 – 11:30 Różaniec i modlitwa Zawierzenia Matce Bożej
11:30 – 12:00 przygotowanie do liturgii
12:00 – 14:00 Msza św. inaugurująca Światowe Centrum Modlitwy o Pokój, poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu – “Gwiazdy Niepokalanej”
14:00 – rozpoczęcie Wieczystej Adoracji w Kaplicy

Info za —> kaplica.niepokalanow.pl/episkopat.pl: Zapisy na otwarcie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie z udziałem abp. Gądeckiego