Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Opłatek prezydencki na Rynku Głównym w Krakowie &#...

Opłatek prezydencki na Rynku Głównym w Krakowie – Abp Jędraszewski łamał się opłatkiem z mieszkańcami – 23 grudnia 2018

– Chrystus jest pośród nas jako człowiek, a my mamy świętować te najbliższe dni, dziękując Bogu, że jest pośród nas i że chce z nas uczynić swoje dzieci na powrót szczęśliwe i pełne nadziei – mówił abp Marek Jędraszewski podczas Opłatka prezydenckiego na Rynku Głównym w Krakowie w niedzielę 23 grudnia 2018 r.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski powiedział, że zarówno święta jak i koniec roku są czasem podsumowań. Życzył, by zbliżające się święta były piękne, rodzinne i spokojne, a nadchodzący rok lepszy niż ten, który mija. Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec życzył zebranym, by ten szczególny czas świąt Bożego Narodzenia mogli spędzić w gronie rodzinnym tak, by nikt nie czuł się samotny.

Arcybiskup Marek Jędraszewski rozpoczął od wspomnienia górników, którzy zginęli w kopalni w Karwinie i ich najbliższych.

– Te święta są świętami szczególnej solidarności, ale także solidarnej pamięci i modlitwy i trudno, żebyśmy w tym świątecznym czasie nie pomyśleli o tych, dla których te święta będą trudne, ale zawsze pełne nadziei, ponieważ ta nadzieja płynie do nas z wysoka, od Bożego Syna, który stał się człowiekiem. (…) On jest pośród nas jako człowiek, a my mamy świętować te najbliższe dni, dziękując Bogu, że jest pośród nas i że chce z nas uczynić swoje dzieci na powrót szczęśliwe i pełne nadziei.

I tego Bożego szczęścia, radości i nadziei życzył metropolita krakowskim wszystkim mieszkańcom i gościom miasta Krakowa na nadchodzące święta Bożego Narodzenia i cały 2019 rok. Następnie arcybiskup poświęcił opłatki.

Po życzeniach krakowskie kwiaciarki tradycyjnie wręczyły kwiaty prezydentowi miasta i abpowi Markowi Jędraszewskiemu. Metropolita łamał się opłatkiem i składał osobiste życzenia wielu krakowianom.

Na spotkaniu opłatkowym oprócz metropolity krakowskiego obecny był także kard. Stanisław Dziwisz, ks. inf. Bronisław Fidelus i ks. inf. Dariusz Raś.

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Metropolita łamał się opłatkiem z mieszkańcami Krakowa

Justyna Walicka | Archidiecezja Krakowska
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Video Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska