PODZIEL SIĘ

Odpust ku czci św. Stanisława Kostki – Homil...

Odpust ku czci św. Stanisława Kostki – Homilia abp. Grzegorza Rysia w Archikatedrze Łódzkiej – 18 września 2018

O trzech regułach wzrostu w łasce u Pana Boga i u ludzi, mówił do dzieci i młodzieży zgromadzonych w łódzkiej katedrze abp Grzegorz Ryś, który przewodniczył sumie odpustowej celebrowanej 18 września 2018 r., w liturgiczne wspomnienie świętego Stanisława Kostki – patrona łódzkiej Bazyliki Archikatedralnej. W liturgii uczestniczyli: bp Ireneusz Pękalski, bp Marek Marczak, kanonicy kapituł katedralnej oraz uczniowie i nauczyciele łódzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

– Są ludzie, którzy ukazują ewangelię swoim życiem. Są ludzie, w których życiu widać ewangelię wypełnioną w ich osobie, w ich postępowaniu, w ich życiu. Dlatego czytamy dziś tę ewangelię o odnalezieniu Jezusa w świątyni, bo jesteśmy przekonani co do tego, że ona wypełniła się w osobie i w życiu św. Stanisława Kostki. W tej samej mierze ta ewangelia jest nam zadana, żeby i w naszym życiu mogła się ona spełnić! – mówił do młodych Arcybiskup Łódzki.

… Po błogosławieństwie kończącym liturgię odpustową, ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich uczestników uroczystości na poczęstunek przygotowany na placu katedralnym.

Czytaj całość / wideo / fotorelacja —> Archidiecezja Łódzka: Abp Ryś do młodych: czy wzrastacie w łasce u Boga i u ludzi?