Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Ch...

Odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – Łagiewniki, 18 listopada 2018

W sobotę i niedzielę, 17 i 18 listopada 2018 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyły się uroczystości związane z drugą rocznicą proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W niedzielę Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, który dokonał ponowienia Aktu.

Zobacz —> FOTOTELACJĘ

– Wolność trzeba nam dobrze zagospodarować, ale własnym siłami nie jesteśmy tego w stanie uczynić. Dlatego chcemy upraszać pomoc od naszego Pana – napisał bp Stanisław Jamrozek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów Intronizacyjnych w liście do Czcicieli Chrystusa Króla z całej Polski, zapraszając w nim na uroczystość ponowienia Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Przeczytaj —> List bp. Stanisława Jamrozka do Czcicieli Chrystusa Króla z całej Polski

Odnowili Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i PanaW minioną sobotę i niedzielę (17-18 listopada 2018) w Sanktuarium…

Opublikowany przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Poniedziałek, 19 listopada 2018

 

W sobotę 17 listopada 2018 r. w auli św. Jana Pawła II miało miejsce sympozjum “Niepodległa Polska królestwem Chrystusa”. Sympozjum rozpoczęło się o godz. 9.00. Zgromadzonych w auli św. Jana Pawła II gości przywitali ks. bp Stanisław Jamrozek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów Intronizacyjnych oraz prof. Andrzej Flaga, przewodniczący Komitetu organizacyjnego. W czasie spotkania ogłoszone zostały wyniki II Ogólnopolskiego Konkursu „Jezus Chrystus naszym Królem”. Sesja trwała cały dzień, a wykłady przedstawili: ks. dr hab. Włodzimierz Bielak, ks. prof. Jan Machniak, ks. dr hab. Wacław Siwak, a także ks. prof. Tadeusz Guz, ks. prof. Marek Chmielewski, dr Paweł Rojek oraz ks. prof. Andrzej Maryniarczyk, prof. Włodzimierz Bojarski i Jan Łopuszański.

W niedzielę 18 listopada uroczystości rozpoczęły nabożeństwem do Ducha Świętego w kaplicy klasztornej sióstr. Kolejnym punktem programu była pokutna Droga Krzyżowa. W samo południe została odprawiona Msza św., w czasie której ks. abp. Andrzej Dzięga wraz z wiernymi odnowił Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, który dwa lata temu w tym samym miejscu złożyli licznie zgromadzeni wierni oraz przedstawiciele Episkopatu Polski oraz rządzący.

W homilii metropolita szczecińsko-kamieński wskazywał na przykład Matki Bożej i św. Józefa, jako tych, którzy w swoim życiu dokonali intronizacji. Mówił także o intronizacji w kontekście narodu. – W tej debacie jest nie tylko Chrystus Król, nie tylko serce człowiecze i serce Boże, ale jest też Polska, naród, ojczyzna – podkreślił, dodając, że jeśli się właściwie ustawi pojęcie narodu, to “nie ma żadnych wątpliwości, że Chrystus może i chce być Panem całego narodu, narodowego domu, państwa”. – Bo pojęcie narodu nie jest pomysłem ludzkim. To jest Boży projekt, pojęcie teologiczne i biblijne – wyjaśniał.

Abp Dzięga z całą mocą podkreślał, że nie utrzymamy niepodległości bez Chrystusa. -Tę niepodległość niegdyś od Niego otrzymaliśmy i dzięki Niemu potem ją odzyskaliśmy – wskazał metropolita szczecińsko-kamieński. Jak zauważył, każde pokolenie, które było wierne Chrystusowi, było pokoleniem „mocnym duchowo, ale także politycznie, kulturowo i gospodarczo”. Natomiast każde pokolenie, które odchodziło od Chrystusa, słabło, również kulturowo, politycznie i gospodarczo. – Trzeba nam przy Chrystusie stanąć jednoznacznie, o Chrystusie powiedzieć wprost, o Chrystusa zawalczyć, dla Chrystusa trwać na Jego drodze, a jest to często droga Krzyża – nauczał.

Info i wideo za —> mp/milosierdzie.pl: Druga rocznica Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – 18.11.2018


Program uroczystości 18 listopada 2018 r. w Łagiewnikach

10:00 – Nabożeństwo do Ducha Świętego pod przewodnictwem bpa Stanisława Jamrozek
– Ołtarz polowy w ogrodzie Sióstr MB Miłosierdzia

10:30 – Pokutna Droga Krzyżowa do bazyliki Bożego Miłosierdzia
– rozważania: ks. dr hab. Wojciech Medwid (UPJPII)

12:00 – Msza Święta i odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana pod przewodnictwem abpa Andrzeja Dzięgi
– Bazylika

Treść —> Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana


Homilia abp. Andrzeja Dzięgi: