Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Odnowienie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niep...

Odnowienie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi – 6 czerwca 2017 – Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem

Matko Świętej Rodziny z Nazaretu, bądź opiekunką polskich rodzin. Chcemy uczynić wszystko co niezbędne, by bronić godności kobiety i wspomagać małżonków w wiernym wytrwaniu w świętym związku sakramentalnym – głosi Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, który z udziałem Konferencji Episkopatu Polski został odnowiony w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

> TREŚĆ AKTU <

Uroczystej Mszy św. przewodniczył metropolita poznański, przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. Homilię wygłosił bp Virgílio do Nascimento Antunes – biskup diecezji Coimbra z Portugalii, były rektor Sanktuarium w Fatimie. W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Andrzej Duda z małżonką i premier Beata Szydło.

Akt Poświęcenia symbolicznie podpisał abp Gądecki. Wcześniej podpisali się pod nim biskupi uczestniczący w Zebraniu Plenarnym KEP.

Abp Gądecki podkreślał, że orędzie fatimskie jest orędziem nadziei, ponieważ mówi, że przez wiarę i modlitwę wszystko można naprawić i odwrócić. Jak mówił przewodniczący KEP, przykładem może być ocalenie Jana Pawła II po zamachu. „Na końcu czasów stoi zwycięstwo Niepokalanego Serca Maryi dlatego chrześcijanin nie może być człowiekiem pesymizmu” – mówił.

Odnowienie Aktu to jeden  z najważniejszych punktów obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich.

Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, z udziałem ok. miliona osób, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten nawiązywał do ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r

W Akcie Poświęcenia podkreślono prawo do życia każdego człowieka: Maryjo, Przybytku Ducha Świętego, Ty chroniłaś poczęte życie Jezusa a teraz uczysz nas, jak troszczyć się o dzieci nienarodzone. Chcemy dar życia uważać za największą ła­skę od Boga i za najcenniejszy skarb. Postanawiamy stać na straży poczętego życia, aby każdy człowiek mógł wzrastać w pokoju i bezpieczeństwie we własnej rodzinie – czytamy.

Tegoroczny Akt zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie 8 września w uroczystość Narodzenia Matki Bożej.

> TREŚĆ AKTU <

Info za / audio / foto —> BP KEP/episkopat.pl: Biskupi ponowili Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi

Transmisja uroczystości —> TV Trwam: Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi*

Odnowienie Aktu Poświęcenie Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi, Zakopane-Krzeptowki, 6 VI 2017