Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nota Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sak...

Nota Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów na temat Środy Popielcowej w okresie pandemii

Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów opublikowała w dniu 12 stycznia 2021 r. Notę na temat Środy Popielcowej dotyczącą nałożenia popiołu w okresie pandemii.

W Nocie wskazano, że kapłan po odmówieniu modlitwy błogosławieństwa popiołu i po pokropieniu go w milczeniu wodą święconą, „zwróciwszy się do obecnych, wypowiada jeden tylko raz do wszystkich formułę z Mszału Rzymskiego: +Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię+ lub +Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz+”.

Nota podaje, że następnie kapłan wyciera ręce i nakłada maseczkę ochronną na nos i usta. „Potem nakłada popiół na tych, którzy do niego podchodzą, albo – stosownie do okoliczności – sam podchodzi do tych, którzy stoją na swoich miejscach. Kapłan bierze popiół i posypuje głowę każdego, nic nie mówiąc” – czytamy w Nocie.

BP KEP

Publikujemy pełny tekst Noty.


NOTA NA TEMAT ŚRODY POPIELCOWEJ

Nałożenie popiołu w okresie pandemii

Prot. N. 17/21

Po odmówieniu modlitwy błogosławieństwa popiołu i po pokropieniu go w milczeniu wodą święconą, kapłan zwróciwszy się do obecnych, wypowiada jeden tylko raz do wszystkich formułę z Mszału Rzymskiego: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz”.

Następnie kapłan wyciera ręce i nakłada maseczkę ochronną na nos i usta, potem nakłada popiół na tych, którzy do niego podchodzą, albo – stosownie do okoliczności – sam podchodzi do tych, którzy stoją na swoich miejscach. Kapłan bierze popiół i posypuje głowę każdego, nic nie mówiąc.

Z siedziby Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, 12 stycznia 2021.

Robert Kard. Sarah

Prefekt

+ Artur Roche
Arcybiskup Sekretarz


Info za —> episkopat.pl: Środa Popielcowa – nałożenie popiołu w okresie pandemii

fot. Pixabay.com


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: