Codzienna Aplikacja Miłosierdzia

Noc Konfesjonałów 2021

W Wielkim Tygodniu 2021 ruszyła 11. Noc Konfesjonałów. Akcja jest dodatkową sposobnością duchowego przygotowania się do Świąt Wielkiej Nocy. Na stronie nockonfesjonalow.pl można odnaleźć najbliższy kościół, w którym księża dodatkowo czuwają w konfesjonale do północy lub do samego rana. Obecnie, kiedy ważnym jest zachowanie dystansu społecznego, Noc konfesjonałów jest szansą dla osób obawiających się o swoje zdrowie, by przystąpić do sakramentu spowiedzi.

Polcamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Mapa i wyszukiwarka kościołów uczestniczących ⇒ w Nocy Konfesjonałów 2021

2 kwietnia 2010 roku, kiedy obchodziliśmy piątą rocznicę śmierci niezapomnianego Jana Pawła II, o godzinie 21:37 ruszyła pierwsza Noc Konfesjonałów. Dziś po jedenastu latach, ufni w duchową obecność św. Jana Pawła II, stajemy przed szansą zorganizowania kolejnej edycji Ogólnopolskiej Nocy Konfesjonałów. Inicjatywa ta spotkała się z aprobatą papieża Franciszka, który w 2014 roku zachęcał kapłanów do organizacji Nocy Konfesjonałów udzielając im swojego błogosławieństwa. Przez minione 10 lat Noc Konfesjonałów odbywała się w 621 kościołach wszystkich diecezji w Polsce.

W ubiegłym roku z powodu pandemii i ogólnopolskiego „lockdownu” obejmującego również kościoły, Noc Konfesjonałów musiała zostać zawieszona. Na stronie akcji www.nockonfesjonalow.pl można w prosty sposób wyszukać najbliższy kościół, przeczytać lub wysłuchać rachunek sumienia oraz wyznaczyć trasę w nawigacji smartfona do wybranego kościoła. Akcję promuje kampania promocyjna w mediach społecznościowych, zachęcająca by wieczorem wstać od monitora i ruszyć do kratek konfesjonałów. W tym roku z powodu obostrzeń, akcja realizowana jest w mniejszej liczbie kościołów.

ks. Grzegorz Adamski
Koordynator Nocy Konfesjonałów

Info na podstawie —> episkopat.pl: Rusza 11. Noc Konfesjonałów 2021 oraz nockonfesjonalow.pl


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: