Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Niosą iskrę miłosierdzia w świat – Motocykli...

Niosą iskrę miłosierdzia w świat – Motocykliści wyruszyli z Łagiewnik do Francji – 22 czerwca 2024

160 motocyklistów wyruszyło w sobotę, 22 czerwca 2024 r., z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach do Francji. Zatrzymując się w Godzinie Miłosierdzia, odmawiając Koronkę, niosą orędzie Bożego Miłosierdzia Europie. Hasłem tegorocznej pielgrzymki “Iskry Miłosierdzia” są słowa: “Obudź się Córo Kościoła”.

Zebranych w Bazylice motocyklistów powitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mówił: – Do tej pory Iskra pielgrzymowała do Rzymu, Fatimy, Medjugorie, Koryntu, San Giovanni Rotondo. Charakterystyczne dla pielgrzymki jest to, że w Godzinie Miłosierdzia, niezależnie od miejsca pobytu, grupy motocyklowe zatrzymują się, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, wzbudzając przy tym zainteresowanie wśród napotykanych osób. Słowa modlitwy „Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata”, co roku docierają z krakowskich Łagiewnik do najdalszych części Polski i Europy.

Ks. Bielas przypomniał także słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział w łagiewnickim Sanktuarium: „Dlatego dziś w tym sanktuarium, chcę dokonać uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu. Czynię to z gorącym pragnieniem, aby orędzie o miłosiernej miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem Siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją. Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść «iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście». Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam Wam, drodzy Bracia i Siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim Czcicielom Bożego Miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił salezjanin ks. Adam Parszywka. – Za łaską Pana jest nas tutaj 160 osób i jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani – powiedział, dziękując 11 kapłanom za to, że towarzyszą świeckim w ich drodze. – Przyjmujmy nasze trudy, które będziemy ponosić jako łaskę, jako dar od Boga, byśmy się stawali bardziej szlachetni. Po to byśmy stawali się ludźmi bardziej odważnymi, zdeterminowani, ale przede wszystkim byśmy ukazywali, że kochamy Chrystusa ponad wszystko – mówił.

Ks. Parszywka podkreślił, że ci którzy wyruszają dostąpili wielkiej łaski. – A w sercach naszych zabieramy wszystkich tych, którzy nie mogą jechać – zaznaczył kapłan.

Motocykliści przemierzą trasę czterech tysięcy kilometrów. Odwiedzą sanktuaria w Mariazell, Trydencie, Oropie, La Salette, Ars, Paray-le-Monial, Nevers oraz Lourdes.

Info i foto na podstawie / fotorelacja —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Niosą iskrę miłosierdzia w świat


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do zbiórki Razem możemy więcej!