PODZIEL SIĘ

Niedziela Palmowa i 33. Światowy Dzień Młodzieży w...

Niedziela Palmowa i 33. Światowy Dzień Młodzieży w Łodzi – Homilia abp. Grzegorza Rysia – 25 marca 2018

Niedziela Męki Pańskiej, zwana w tradycji Niedzielą Palmową to dzień, który rozpoczyna w Kościele obchody wielkiego tygodnia. Podczas Mszy świętej w łódzkiej archikatedrze, która uwieńczyła spotkanie młodych w ramach 33. Światowego Dnia Młodzieży w diecezjach, w homilii abp Grzegorz Ryś zatrzymał się nad fragmentem dwóch ewangelii opowiadających o wjeździe Jezusa do Jerozolimy jak i o Męce Pańskiej.

– Pokażmy Jezusowi, że idziemy za Nim! Za tym Królem, który jest skuteczny! Który na progu wielkiego tygodnia daje nam słowo: złóżcie broń, opróżnijcie wszystkie swoje arsenały, przestańcie się zbroić na siebie nawzajem i uwierzcie, że to jest sposób, aby zbudować sensowne relacje, by doznać bezpieczeństwa, które daje Pan! – mówił arcybiskup Ryś.

Podczas liturgii odśpiewana została Męka Pańska wg relacji św. Marka, którą przygotowali i zaprezentowali klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi pod dyrekcją ks. Grzegorza Kopytowskiego —> Obejrzyj

Mszę św. w archikatedrze poprzedził Marsz dla Jezusa, który z kościoła oo. jezuitów pw. Najświętszego Imienia Jezus, gdzie zainaugurowano obchody 33. Światowego Dnia Młodzieży w Archidiecezji Łódzkiej, ulicą Piotrkowską poprowadził Metropolita Łódzki —> Zobacz relację

W tegorocznych obchodach 33. Światowego Dnia Młodzieży w Łodzi udział wzięło blisko 2 tys. młodych ludzi, którzy przyjechali do Łodzi z różnych miast i miasteczek Archidiecezji Łódzkiej. Nie było by to możliwe, gdyby nie zaangażowanie i zapał katechetów i duszpasterzy w parafiach.

Czytaj całość / wideo / fotogaleria —> Archidiecezja Łódzka: Abp Ryś: Pokażmy Jezusowi, że idziemy za Nim! Za tym Królem, który jest skuteczny!