Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Niedziela Palmowa 2019 w Watykanie – Homilia...

Niedziela Palmowa 2019 w Watykanie – Homilia papieża Franciszka i modlitwa Anioł Pański – 14 kwietnia 2019

– Nauka wypływająca z męki Jezusa jest wzorem życia i zwycięstwa nad złym duchem. Jezus uczy, że z krzyżem nie można negocjować, albo się go przyjmuje, albo się go odrzuca – mówił papież Franciszek w homilii w czasie liturgii Niedzieli Palmowej sprawowanej na placu św. Piotra, 14 kwietnia 2019 r. Rozpoczęła ją uroczysta procesja z palmami, w której uczestniczyła także młodzież – tego dnia na szczeblu diecezji odbywa się Światowy Dzień Młodzieży.

Papież przypomniał, że co roku rozpoczęciu Wielkiego Tygodnia towarzyszy podwójna tajemnica: owacje wjazdu do Jerozolimy i upokorzenie Jezusa. Świąteczne wołanie i okrutna zawziętość. Oddaje to procesja z gałązkami oliwnymi na początku liturgii, a następnie uroczyste odczytanie opisu Męki Pańskiej.

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Papież w Niedzielę Palmową: z krzyżem nie można negocjować

Wideo i tekst homilii papieskiej —> Radio Maryja/TV Trwam: Homilia papieża Franciszka wygłoszona w uroczystość Niedzieli Palmowej w Watykanie

Pełna transmisja —> Uroczystości Niedzieli Palmowej 2019 w Watykanie


Papież Franciszek zaapelował do młodzieży świata i wszystkich wierzących, by odmawiali różaniec w intencji pokoju, zwłaszcza w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie. Mówił o tym na zakończenie watykańskich obchodów Niedzieli Palmowej przed odmówieniem modlitwy “Anioł Pański”. Ich uczestnikom podarował specjalne różańce.

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Papież apeluje o modlitwę różańcową w intencji pokoju

Wideo i tekst homilii papieskiej —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem