PODZIEL SIĘ

Niedziela Laetare – Homilia abp. Grzegorza R...

Niedziela Laetare – Homilia abp. Grzegorza Rysia na zakończenie “24 godzin dla Pana” – 10 marca 2018

Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś przewodniczył w sobotni wieczór, 10 marca 2018 r., Mszy Św. w archikatedrze łódzkiej na zakończenie wydarzenia zainicjowanego przez Papieża Franciszka: “24 godziny dla Pana”.

– Co Kościół robił przez te 24 godziny? Patrzył na to co go zabija. Patrzył na swoje grzechy. Patrzył z wiarą – mówił w homilii abp Grzegorz Ryś.

W piątek i sobotę, 9-10 marca 2018 r. po raz pierwszy w Archidiecezji Łódzkiej wierni mogli uczestniczyć w inicjatywie “24 godziny dla Pana”.

– Ta Eucharystia jest w szczególny sposób szczytem wydarzenia jakim było 24 GODZINY DLA PANA. Jest dziękczynienie za to wszystko co wydarzyło się w te 24 godziny, za każdą spowiedź, za każdy moment uwielbienia Jezusa Chrystusa Eucharystycznego, za ten dar pojednania przeżywany indywidualnie i we wspólnocie. Eucharystia ta jest także źródłem, źródłem radości na całą Niedziele Laetare – raduj się. Chcemy jeszcze raz odkryć tę radość która jest w Bogu”wskazywał we wstępie do Mszy Metropolita Łódzki —> Posłuchaj słowa wstępnego

Czytaj całość / wideo —> Archidiecezja Łódzka: Abp Ryś: co Kościół robił przez te 24 godziny?

Zobacz też —> “24 godziny dla Pana” – Homilia abp. Grzegorza Rysia w archikatedrze łódzkiej – 9 marca 2018