PODZIEL SIĘ

Nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludz...

Nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących – Komunikat Rzecznika Episkopatu Polski – 8 czerwca 2019

– W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących. Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości – napisał w komunikacie ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

W sobotę 8 czerwca 2019 r. w Warszawie odbyła się “Parada Równości”, przed którą w białym namiocie odprawiono pseudo-mszę, której przewodniczył Szymon Niemiec, były “biskup” niezarejestrowanego i nieistniejącego już w Polsce “Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego”. Zrobił to w ornacie z tęczowymi symbolami, a jeden z jego pomocników na głowie miał durszlak…

Więcej —> ekai.pl: Pseudo-msza odprawiona przez znanego działacza LGBT

Publikujemy pełną treść komunikatu z dnia 8 czerwca 2019 roku.


Komunikat

W związku z wydarzeniami, które miały miejsce 8 czerwca w Warszawie trzeba podkreślić, że z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących.

Wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa. Katechizm Kościoła Katolickiego jasno o tym mówi: „Bluźnierstwo sprzeciwia się bezpośrednio drugiemu przykazaniu. Polega ono na wypowiadaniu przeciw Bogu (…) słów nienawiści, wyrzutów, wyzwań, na mówieniu źle o Bogu, na braku szacunku względem Niego w słowach, na nadużywaniu imienia Bożego” (nr 2148).

Tak więc istotą grzechu bluźnierstwa jest nienawiść skierowana przeciw Panu Bogu i temu co święte. Narzędziami w tej walce z Bogiem jest wyśmiewanie prawd wiary jak również naigrawanie się z symboli oraz praktyk religijnych i wykorzystywanie ich do prowokacji.

W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących.

Jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski


Komunikat za —> BP KEP: Rzecznik Episkopatu: Nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących