Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Msza św. pogrzebowa ks. Piotra Pawlukiewicza ̵...

Msza św. pogrzebowa ks. Piotra Pawlukiewicza – Warszawa, 25 marca 2020

Msza św. pogrzebowa śp. księdza prałata Piotra Pawlukiewicza odprawiona została w środę 25 marca 2020 r. o godz. 11.00 w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie na Nowym Mieście. – Ten, który gromadził wokół siebie tłumy, dziś na swoim pogrzebie ma nas zaledwie kilkoro. Ma jednak tą wielką rzeszę ludzi, która łączy się z nami przez transmisję  – powiedział na rozpoczęcie Mszy św. kard. Kazimierz Nycz. Transmisję w sieci śledziło przynajmniej 80 tysięcy osób, nie uwzględniając dużej oglądalności w Telewizji Trwam i TVP INFO.

Ze względu na wprowadzone w związku epidemią koronawirusa obostrzenia administracyjne Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00 w kościele Nawiedzenia NMP odbyła się tylko z udziałem najbliższych. Przewodniczył jej kard. Kazimierz Nycz wraz z abp. Józefem Górzyńskim, metropolitą warmińskim, kolegą seminaryjnym ks Pawlukiewicza z tego samego rocznika święceń kapłańskich.

Zobacz więcej w serwisie Archidiecezji Warszawskiej:

“Nie płaczcie nade mną, ale dobrze wychowujcie swoje dzieci i módlcie się do Boga”. Msza pogrzebowa ks. Piotra Pawlukiewicza

Pogrzeb ks. Pawlukiewicza. Homilia ks. Bogusława Kowalskiego

Kard. Nycz na pogrzebie ks. Piotra Pawlukiewicza. Pełny tekst wypowiedzi

Transmisja Mszy świętej realizowana była przez Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej w serwisie internetowym archwwa.pl i na kanale You Tube Archidiecezji Warszawskiej oraz na antenie Radia Warszawa.

Mszę św. poprzedziła od godz. 10:30 modlitwa różańcowa. Śp. ks. Piotr Pawlukiewicz zostanie pochowany na Cmentarzu Powązkowskim, w grobowcu kapłanów Archidiecezji Warszawskiej.

Zobacz też —> Archidiecezja Warszawska: “Aleś nam zrobił zjazd kursowy…”. Przejmująca Msza św. za śp. ks. Piotra Pawlukiewicza” (24 marca 2020)

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zaprosił wszystkich chcących pożegnać ks. Pawlukiewicza na Mszę św. do kościoła akademickiego św. Anny w pierwszą niedzielę po ustaniu epidemii, na godz. 15.00.