Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Modlitwa za wstawiennictwem bł. Franciszka Drzewie...

Modlitwa za wstawiennictwem bł. Franciszka Drzewieckiego FDP

Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem bł. ks. Franciszka Drzewieckiego FDP, który jest jak dotąd jedynym polskim orionistą wyniesionym na ołtarze. Ogłosił go błogosławionym – wraz z grupą 108 Męczenników II wojny światowej – papież św. Jan Paweł II w dniu 13 czerwca 1999 r. w Warszawie. Wspomnienie liturgiczne przypada 12 czerwca.

Zobacz więcej —> orione.pl: Wspomnienie bł. Franciszka Drzewieckiego i Współmęczenników oraz swietyjozef.kalisz.pl: Bł. ks. Franciszek Drzewiecki (1908-1942)


Modlitwa za wstawiennictwem bł. Franciszka Drzewieckiego FDP

O Boże, dobry i troskliwy Ojcze, dziękujemy Ci, że nam dałeś w błogosławionym Franciszku Drzewieckim świetlisty przykład kapłana całkowicie oddanego dziełu Chrystusa i Kościoła poprzez wychowanie i miłość do najmniejszych, ubogich i do ludu.

Obudź w nas siłę Twego Ducha, abyśmy, jak ksiądz Franciszek, który stał się niewinną ofiarą mogli świadczyć pośród ciemności egoizmu i zła, że tylko miłość zbawi świat i że Ty jesteś Tym, który zwycięża jako ostatni w ogromie swego nieskończonego miłosierdzia.

Dla chwały Twego imienia i aby zapanowało Twoje Królestwo sprawiedliwości i pokoju, udziel nam łaski, za jego wstawiennictwem, o którą prosimy. (wymienić łaskę, o którą się prosi)

Chwała Ojcu…

Tekst modlitwy za —> iso.orione.pl: Bł. ks. Franciszek Drzewiecki

Fot. Orioniści Prowincja Polska


Ks. Marek Chrzanowski FDP w rozmowie “Cuda dzieją się codziennie” przeprowadzonej dla Tygodnika Katolickiego “Niedziela” przez red. Annę Wyszyńską,w lutym 2019 roku:

– 11 czerwca miałem badanie, guz w brzuchu był tak duży, że wyczuwalny ręką. Następnego dnia zrobiono mi jeszcze jedno prześwietlenie i okazało się, że guza nie ma. Zdumiewające, bo wcześniej wiele razy słyszałem, że ten typ nowotworu jest oporny na leczenie. Późniejsze badania: szpiku kostnego i PET potwierdziły, że nie mam choroby nowotworowej. Lekarka, która robiła badanie PET, powiedziała, że z czymś takim się nie spotkała. Znamienne, że 12 czerwca jest liturgiczne wspomnienie bł. ks. Franciszka Drzewieckiego, orionisty, który zginął w Dachau w 1942 r. Od początku mojej choroby współbracia i dziewczyny z Instytut Życia Konsekrowanego modlili się o cud uzdrowienia za jego przyczyną. Ja wierzę, że to jest sprawa Pana Boga przez wstawiennictwo bł. Franciszka. Po raz kolejny Pan Bóg uczynił cud w moim życiu…

Czytaj całość —> niedziela.pl: Cuda dzieją się codziennie

Obejrzyj debatę pt. My dziś, jutro Ty. To Wszystko za Kościół i za Ojczyznę (bł. Franciszek Drzewiecki FDP) z udziałem ks. Marka Chrzanowskiego FDP, która miała miejsce podczas I Kongresu 108 Błogosławionych Męczenników II wojny światowej, w dniu 11 grudnia 2019 r. w Gdańsku.