Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Modlitwa za poszkodowanych w kopalni Zofiówka R...

Modlitwa za poszkodowanych w kopalni Zofiówka – Abp Skworc z wizytą u rannych górników

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc udał się w poniedziałek 7 maja 2018 r. do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu aby odwiedzić górników poszkodowanych w sobotnim wypadku na kopalni Zofiówka. Abp Skworc modlił się wraz z górnikami, którzy przebywają w szpitalu.

Abp Skworc odwiedził w jastrzębskim szpitalu poszkodowanych górnikówhttp://archidiecezjakatowicka.pl/temat/news/latest-news/Abp-Skworc-odwiedzil-w-jastrzebskim-szpitalu-poszkodowanych-gornikow

Opublikowany przez Archidiecezja Katowicka 7 maja 2018

 

– Modlitwa była szczególnie intensywna za ich kolegów pod ziemią oraz za ratowników – podkreśla metropolita katowicki. Wizyta w szpitalu była także okazją, aby przeprowadzić z poszkodowanymi rozmowę duszpasterską oraz udzielić im pasterskiego błogosławieństwa. Była także okazją do podziękowania służbie zdrowia za troskę o poszkodowanych górników i każdego chorego, który przebywa w szpitalu.

Już w dniu katastrofy  – w sobotę 5 maja wieczorem abp Skworc wystosował do diecezjan specjalny komunikat, w którym prosi o modlitwę za górników oraz za powodzenie akcji ratunkowej —> Przeczytaj KOMUNIKAT

W niedzielę 6 maja do kopalni „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju przyjechał prezydent RP Andrzej Duda. Wspólnie z abp. Wiktorem Skworcem modlili się z rodzinami poszkodowanych górników. Już w sobotę wieczorem w parafii Dubielec na terenie której leży kopalnia odprawiono Eucharystię w intencji górników.

– Modlimy się za nich wszystkich. Już wczoraj wieczorem odprawiliśmy Eucharystię za poszkodowanych górników. Na pewno będziemy jeszcze modlić się podczas nabożeństw i Mszy św. – mówi ks. Korneliusz Nóżka, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju – Dubielcu.

Zobacz więcej —> Wspólna modlitwa w intencji górników

W sobotę 5 maja 2018 r. w kopalni „Zofiówka” miał miejsce wstrząs o skali ocenianej powyżej 3,5 stopnia w skali Richtera. Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon mówi, że był on najsilniejszy w historii kopalni. – Miał on energię stanowiącą 40 proc. energii wszystkich wstrząsów od 1989 r. – tłumaczył.

Info za —> Archidiecezja Katowicka/ks. S. Kreczmański: Abp Skworc odwiedził w jastrzębskim szpitalu poszkodowanych górników oraz Wspólna modlitwa w intencji górników