Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Młodzież – przez Synod do Panamy̶...

“Młodzież – przez Synod do Panamy” – Przygotowania do Synodu o młodzieży i Światowych Dni Młodzieży w Panamie

W Watykanie od 19 do 24 marca 2018 r. odbędzie się przedsynodalne spotkanie młodzieży z różnych stron świata. To jedna z inicjatyw poprzedzających październikowe Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, którego tematem będzie „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Również w najbliższym czasie, 15 marca, dwoje młodych z Polski pojedzie do Panamy, rozpoczynając tam posługę wolontariuszy długoterminowych Światowych Dni Młodzieży.

O przygotowaniach do Synodu oraz do Światowych Dni Młodzieży w Panamie mówili 15 lutego w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie: bp Artur G. Miziński, bp Marek Solarczyk, ks. Emil Parafiniuk, a także młodzi: Karolina Błażejczyk, jedna z dwóch osób reprezentujących Polskę na spotkaniu przedsynodalnym (druga osoba to Anna Kupiszewska) oraz dwójka wolontariuszy długoterminowych ŚDM Panama 2019: Justyna Urbanowska i Bartosz Placak.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Jak poinformował sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński, na synod biskupów w październiku 2018 roku pojedzie 3 polskich biskupów. Zostaną oni wybrani przez Konferencję Episkopatu Polski. Ich nazwiska poznamy po zatwierdzeniu przez Ojca Świętego Franciszka, który podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie.

Podczas trwania synodu, jak zapowiedział bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży, młodzi Polacy będą się modlili w intencji jego owoców. Od 3 października grupa młodych codziennie będzie uczestniczyła w apelu oraz nocnym czuwaniu modlitewnym na Jasnej Górze. Inną propozycją jest obecność grupy młodych w Rzymie w dniach synodu.

Synod o młodych poprzedzi Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie od 22 do 27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Chętni wezmą udział w Dniach w Diecezjach od 17 do 21 stycznia 2019 r.

Zobacz więcej nt. synodu —> synod2018.pl

Info za —> BP KEP: ”Młodzież – przez Synod do Panamy” – w marcu spotkanie przedsynodalne młodych