PODZIEL SIĘ

Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli &#...

Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli – 8 kwietnia 2017

8 kwietnia o godzinie 20.00 rozpocznie się 16. Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli. Największe widowisko pasyjne w Europie, które w ciszy ogląda co roku kilkadziesiąt tysięcy osób. Poprzedzi je Msza św. o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Jana Bosko na Winogradach, skąd wspólnie z aktorami nastąpi przejście na Cytadelę.

Na przedstawienie jest wstęp wolny, jednak po Misterium zostanie zebrana składka. W tym roku część składki po misterium zostanie przeznaczona dla Rodzin z Syrii w ramach akcji Poznań dla Syrii

W roku 2016 autorzy Misterium otrzymali Nagrodę za Zasługi dla Kultury Chrześcijańskiej z rąk ks.  abpa Stanisława Gądeckiego, Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego.

Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej dedykowane jest Jubileuszowi 100 lat objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie.

W tym roku organizatorzy wydrukowali nowy, większy niż poprzednio, obraz Jezusa Miłosiernego, reprodukcję łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Jest to największa kopia tego obrazu, wysoka na 28 m, szeroka na 12 metrów, licząca ponad 300 metrów kwadratowych.

W tym roku oprócz udziału 6 osób osadzonych w Zakładzie Karnym w Koziegłowach weźmie udział ok. 20 osób bezdomnych z Poznania z okazji roku Św. Brata Alberta.

Szczegółowe informacje stronie www.misterium.eu.

Misterium Męki Pańskiej Poznań 2017