Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Milion dzieci modli się na różańcu – 18 paźd...

Milion dzieci modli się na różańcu – 18 października 2022 – Międzynarodowa akcja modlitewna Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International)

We wtorek 18 października 2022 r. po raz siedemnasty dzieci z wielu krajów świata o godz. 9.00 będą modliły się na różańcu  w intencji pokoju i jedności na świecie, w ramach międzynarodowej akcji modlitewnej “Milion dzieci modli się na różańcu” organizowanej przez Międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International).

Wideo —> Pomoc Kościołowi w Potrzebie: „Milion dzieci modli się na Różańcu” – 18 października 2022

Polska, Kamerun, Uganda, Irak czy Syria. Wszędzie tam najmłodsi chwycą jutro za różaniec, by modlić się o pokój. Przed nami finał kampanii PKWP „Milion dzieci modli się na różańcu”. W Polsce sercem wydarzenia ponownie jest Zakopane. O godz. 9.00 rozpocznie się nabożeństwo w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Transmisja na www.smbf.pl.

Przez ostatnie tygodnie wszyscy chętni mogli zgłosić swój udział w wydarzeniu na stronie www.modlitwamilionadzieci.pl. Po rejestracji na najmłodszych i ich opiekunów czekały już materiały przygotowane specjalnie dla nich: list, wskazówki, jak odmawiać różaniec, a także komiks i kolorowanka. Do PKWP dotarły setki tysięcy zgłoszeń…

Przeczytaj całość—> Biuro Prasowe PKWP Polska/ opoka.org.pl: Jutro wielka modlitwa różańcowa dzieci 

Odwiedź —> serwis internetowy Akcji

Modlitewna inicjatywa Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ma na celu przywrócenie wiary w moc modlitwy. Ogólnoświatowa kampania jest zaproszeniem by przypomnieć sobie słowa Matki Bożej z Fatimy, że dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój.

Wspólne odmawianie Różańca z dziećmi umocni jedność w Kościele i między narodami. Wszyscy jesteśmy wezwani, by tworzyć jedną rodzinę ponad podziałami, zjednoczoną w modlitwie.

Z modlitwy wyrasta miłość do Boga i bliźniego. Różaniec otwiera nasze serca na konkretną pomoc dla prześladowanych, potrzebujących i ubogich, w których cierpi sam Chrystus.

Zobacz —> więcej o Akcji

Wydarzenie —> na Facebooku

– Zachęcamy, by 18 października rodziny, parafie, katecheci, nauczyciele razem z dziećmi wspólnie odmówili różaniec w intencji pokoju i jedności na świecie. Przygotowaliśmy dla Was materiały, z których możecie skorzystać, by zaprosić do udziału innych, przygotować się i poprowadzić modlitwę – wskazują Organizatorzy.

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu. Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała wkrótce zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików związanych z „Ruchem Szensztackim” oraz Centralnym Komitetem Wenezuelskich Katolików (Consejo Nacional de Laicos Venezuela).

Więcej o akcji w serwisie —> Pomocy Kościołowi w Potrzebie


Czynisz dobro? Podziel się swoim ? uczynkiem miłosierdzia, zainspiruj innych!

Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja