Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Matura 2017 – dołącz do akcji “Duchowa...

Matura 2017 – dołącz do akcji “Duchowa Adopcja Maturzysty”!

4 maja 2017 r. we wspólnocie seminaryjnej pijarów w Krakowie została odprawiona Msza św. w intencji pomyślności na egzaminach dla tegorocznych maturzystów. W ten sposób zainaugurowano szóstą już edycję —> Duchowej Adopcji Maturzystów. Modlitewna inicjatywa pijarów potrwa od 4 do 26 maja, czyli przez czas trwania egzaminów dojrzałości.

„Przez ostatnich kilka lat wsparliśmy w maturalnym boju ponad 11 tys. maturzystów” – mówi o. Piotr Recki SP. Pijar dodaje, że to nie tylko absolwenci szkół prowadzonych przez jego zakon, a Duchowa Adopcja Maturzysty to inicjatywa ogólnopolska.

W dniu pierwszej tegorocznej matury licznik na stronie inicjatywy zanotował blisko 2300 zgłoszonych osób. „Maturzysto! Jeżeli chcesz zostać duchowo przez nas zaadoptowany zgłoś się do nas przez uzupełnienie szybkiego formularza. Myślami jesteśmy z Wami podczas matury. Powodzenia i niech Duch Święty Wam towarzyszy” – zachęcają organizatorzy na stronie www.maturzysci.pijarzy.pl. „Ufając we wstawiennictwo Matki Bożej, nauczycielki dzieci i młodzieży, wszystkich zdających zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci” – dodaje o. Recki.

Duchowa Adopcja Maturzystów zainaugurowana została 4 maja, czyli w dniu pierwszego pisemnego egzaminu dojrzałości w 2017 r. – z języka polskiego. Przez kolejne dni trwania ustnych i pisemnych matur – aż do 26 maja – codziennie o godz. 15.00 odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwa do Ducha Świętego oraz modlitwy o dobre wybory w życiu i o powołania.

Na stronie internetowej DAM znajdują się propozycje modlitw, a także informacje o innych inicjatywach dla młodzieży, podejmowanych przez pijarów (rekolekcje, obozy, media powołaniowe, dane kontaktowe do duszpasterzy).

Czytaj więcej —> KAI/episkopat.pl: Rozpoczyna się 6. edycja Duchowej Adopcji Maturzysty

Przeczytaj —> Świadectwa maturzystów