PODZIEL SIĘ

Majówka w drodze – 12. Piesza Pielgrzymka z ...

Majówka w drodze – 12. Piesza Pielgrzymka z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej – 25 maja 2019

W sobotę 25 maja 2019 r. po wspólnej modlitwie w bazylice Bożego Miłosierdzia o godzinie 7:30 wyruszy 12. Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wideo —> Jakub Suwada/YouTube: Relacja z pielgrzymki w roku 2018

fot. www.mbkp.eu

Pielgrzymi pokonają trasę długości 33 km. Po drodze nawiedzą kościół Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie na Nowym Ruczaju i w Rzozowie oraz kościół Trójcy Przenajświętszej w Przytkowicach.  Planowo do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej dojdą o 18:45.

Po Eucharystii autokarami (chętni również rowerami) powrócą do Krakowa.

Zapisy do 23 maja 2019 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt informacyjny obok Domu Duszpasterskiego lub w parafii MB Królowej Polski w Krakowie-Nowym Ruczaju.

Info za —> Faustyna.pl: Pieszo z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej

Inicjatorem pielgrzymki jest ks. Piotr Waligóra, który pochodzi z Kalwarii Zebrzydowskiej, a obecnie jest wikariuszem w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowym Ruczaju w Krakowie: www.mbkp.eu. Pielgrzymka łączy główne sanktuaria w archidiecezji krakowskiej: łagiewnickie i kalwaryjskie, i odbywa się zawsze w ostatnią sobotę maja.

Honorowy patronat nad Pielgrzymką objął metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.

#MiłosierdzieBoże #KalwariaZebrzydowska #JezuUfamTobie

Opublikowany przez Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej Niedziela, 28 kwietnia 2019