Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Ks. Marek Chrzanowski FDP podczas Mszy Wieczerzy P...

Ks. Marek Chrzanowski FDP podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej: Przychodzimy do Ciebie po Miłosierdzie, bez którego człowiek umiera

– Dziękujemy Ci, że w każdej Eucharystii jesteś ten sam – mówił ks. Marek Chrzanowski FDP w homilii podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w parafii św. Antoniego w Zduńskiej Woli, w Wielki Czwartek 9 kwietnia 2020 r. Prosił, by Chrystus wlał w serca każdego z nas miłość, nadzieję i wiarę.

Zobacz też —> Wielki Czwartek w Watykanie – Homilia papieża Franciszka podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej – 9 kwietnia 2020

“Przyjdź do Wieczernika każdego naszego domu i obmyj nas wszystkich z grzechu, lęku, z niepewności” – mówił, prosząc o nowego ducha dla każdego. “Bez Twojej łaski, bez Twego miłosierdzia trudno jest żyć. Trudno jest myśleć o jutrze, bez Twojej cudownej interwencji. W ten Wielki Czwartek przychodzimy po Miłosierdzie do Ciebie, przychodzimy po Miłosierdzie, bez którego człowiek umiera” – mówił. Prosił o umocnienie serc Eucharystią i Słowem Bożym.

“Obroń nas Panie, w tym czasie próby i doświadczenia. Obroń naszą Ojczyznę, obroń nasze rodziny, obroń tych, których nosimy w sercu, a których chcemy położyć dziś na Twoim ołtarzu. Otrzyj z naszej twarzy łzy, otrzyj naszą niewiarę” – mówił w homilii.

“Jak tylko będzie to możliwe, trzeba wrócić do Tego, który na nas czeka” – zaapelował. Homilię zakończył słowami: “Niech ta Msza Święta Wielkoczwartkowa będzie dla nas wszystkich wielkim wołaniem do Jezusa: ulituj się nad nami, obroń nas, uczyń cud, dla naszej Ojczyzny, dla naszych rodzin, dla całego świata”.

oprac. JL/Misericors

Wideo za —> Michał Pawłowski FDP/YouTube: Homilia Ks. Marka Chrzanowskiego podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej, Wielki Czwartek 09.04.2020 r.

Opublikowany przez Orioniści – Prowincja Polska Czwartek, 9 kwietnia 2020