PODZIEL SIĘ

Ks. Marek Chrzanowski FDP dla Aletei: Czuję się, j...

Ks. Marek Chrzanowski FDP dla Aletei: Czuję się, jakbym ze śmierci przeszedł do życia

Nadziwić się nie mogę, jak Bóg pięknie wykorzystuję moją chorobę w mojej kapłańskiej posłudze. Cudownie to robi. Może to zabrzmi dziwnie, ale od wielu lat nie patrzę na siebie przez pryzmat choroby i ograniczeń – mówi ks. Marek Chrzanowski FDP w rozmowie z red. Martą Brzezińską-Waleszczyk, opublikowanej w portalu ⇒ Aleteia w Wielkanoc, 21 kwietnia 2019 r.

Te Święta Wielkanoce są dla mnie wyjątkowe. Tak, jakbym naprawdę ze śmierci przeszedł do życia. Doświadczyłem…

Opublikowany przez Aleteia PL – Duchowość i lifestyle Niedziela, 21 kwietnia 2019

 

Zobacz też —> Jak wygląda dobra spowiedź? – rozmowa z ks. Markiem Chrzanowskim FDP w “Dzienniku Gazecie Prawnej”

Kapłan podkreśla, że tegoroczne Święta Wielkanocne są dla niego wyjątkowe – Tak, jakbym naprawdę ze śmierci przeszedł do życia” – mówi o nich.

W trakcie rozmowy padają m.in. pytania o to czy ks. Marek kłócił się z Panem Bogiem po zdiagnozowaniu ciężkiej choroby, a także o to czy czuje się onkocelebrytą.

– Jestem Panu Bogu ogromnie wdzięczny za każdego człowieka, który wstawiał się i wstawia za mną przed Bogiem – mówi dalej ks. Marek.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzy wszystkim, by uwierzyli w Boga, który w nich jest; w nich mieszka, który chce zmartwychwstać w ich ograniczeniach; w braku wiary; zmartwychwstać w tym, co redukuje nasze życie, nasze człowieczeństwo. – Chrystus chce żyć w nas, ale by tak się stało, my powinniśmy żyć dla Niego; uwierzyć bardziej w siebie, a może bardziej w Boga, który w nas jest. My powinniśmy tak siebie akceptować, kochać jak On to robi. I wtedy wszystko będzie w nas piękniejsze; łatwiejsze, gdy będziemy patrzeć w Jego oczy i odbijać się w tych oczach – mówi na łamach Aletei ks. Marek Chrzanowski.

Przeczytaj rozmowę Marty Brzezińskiej-Waleszczyk z ks. Markiem —> pl.aleteia.org: Ks. Marek Chrzanowski: Czuję się, jakbym ze śmierci przeszedł do życia [wywiad]

Zobacz też:

Przeżyć by żyć. Opowieść o wierze, miłości i uzdrowieniu

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku

Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego wywiadu z Ojcem Markiem w Telewizji Republika :)https://www.youtube.com/watch?v=_teh89mTvJY

Opublikowany przez Ks. Marek Chrzanowski – kapłan i poeta. Wtorek, 16 kwietnia 2019