PODZIEL SIĘ

Ks. John Bashobora na Jasnej Górze: rekolekcje, wa...

Ks. John Bashobora na Jasnej Górze: rekolekcje, warsztaty, modlitwa i “Selfie dla Maryi”

W częstochowskim Seminarium Duchownym odbywają się coroczne warsztaty liderów i animatorów wspólnot charyzmatycznych. Uczestniczy w nich ponad 300 osób. Gościem warsztatów jest ks. John Bashobora, znany ugandyjski charyzmatyk. Tegoroczna tematyka warsztatów jest oparta na dokumencie watykańskim o chrzcie w Duchu Świętym. W ramach spotkania we wtorek, 11 lipca przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze została odprawiona Msza św. Homilię wygłosił ks. Bashobora.

( WIDEO – Biuro Prasowe Jasnej Góry poprosiło ks. Bashoborę modlitwę i przesłanie. )

Kiedy tutaj przychodzimy, jesteśmy w szkole, w której uczymy się od Maryi Matki robić to, o co prosi nas Pan – podkreślił kaznodzieja – Musimy dać się prowadzić Duchowi Świętemu, by czynić to, czego chce od nas Bóg. Musimy rozpoznać, po co otrzymaliśmy sakrament bierzmowania, mądrość Bożą, bojaźń Bożą, dar rady, dar poznania Boga. To wszystko musimy ożywić w swoim życiu czyli przyjąć na siebie osobę Jezusa Chrystusa (…) Będziemy mieć takie oczy, że będziemy patrzeć na innych oczami Boga i dostrzeżemy tych, którzy cierpią, tych, którzy są porzuceni, tych, którzy potrzebują Ewangelii” – mówił ks. John Bashobora.

Czytaj całość / posłuchaj homilii —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: O. John Bashobora na Jasnej Górze

Ks. John Bashobora dołączył również do akcji —> Selfie dla Maryi:

Ks. John Bashobora prowadził na początku lipca rekolekcje dla kapłanów w seminarium archidiecezji częstochowskiej.

W 2010 r. paulini z Jasnej Góry przekazali do diecezji Mbarara w Ugandzie, w której pracuje o. John, kopię Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Plac na budowę sanktuarium został już poświęcony wraz z kamieniem węgielnym pod świątynię dla Ikony Częstochowskiej.

***

1 lipca 2017 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się spotkanie „Jezus na Stadionie”. Konferencje głosił m.in. o. John Bashobora. Spotkanie to było również świętowaniem 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Obecny był Wizerunek Nawiedzenia peregrynujący po polskich parafiach od 1957 r., co wśród zgromadzonych wzbudziło wielką radość i poruszenie.

Zobacz —> Matka Boża Jasnogórska na rekolekcjach „Jezus na Stadionie”


Powiązane posty