Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Ks. Jacek Zdzieborski SDB: Nowe dzieło na Nowy Rok...

Ks. Jacek Zdzieborski SDB: Nowe dzieło na Nowy Rok 2019

Z okazji rozpoczętego Nowego Roku 2019 dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie, ks. Jacek Zdzieborski SDB, skierował słowo do wszystkich sympatyków i wspierających salezjańskie dzieło misyjne. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Zaufania, radości, miłości. Spełnienia marzeń, wytrwałości, odwagi. Wszystkiego dobrego na cały Nowy Rok. Błogosławieństwa Bożego! #misjesalezjanie

Opublikowany przez Salezjański Ośrodek Misyjny Poniedziałek, 31 grudnia 2018

 

Drodzy Przyjaciele Misji Salezjańskich,

rozpoczął się nowy rok, o czym zapewne przypomina wszystkim kalendarz misyjny naszego ośrodka ukazujący piękno misji i ich koloryt. Nowością kalendarza jest kod umieszczony w dolnym rogu strony każdego miesiąca prowadzący do materiałów audiowizualnych typu „Bez komentarza”. Zachęcam do ich oglądania. Na każdy miesiąc został przygotowany inny film.

8 grudnia 2018, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, powstało nowe dzieło! Tego dnia został spisany akt notarialny ustanawiający Salezjańską Fundację Misyjną „Don Bosco”, która po zarejestrowaniu będzie stanowiła wsparcie dla działań naszego ośrodka i misji salezjańskich w świecie. O rozwoju będę informował na bieżąco, ale już teraz zwracam się z prośbą o modlitwę, aby to było Boże dzieło, nad którym będzie czuwała Niepokalana Wspomożycielka.

Zanim jednak nowa fundacja zostanie zarejestrowana i nabierze rozpędu, w tym roku też korzystamy z pomocy Salezjańskiej Fundacji Nauki i Wychowania z Łodzi, za pośrednictwem której można przeznaczyć 1% podatku na misje salezjańskie. W deklaracji podatkowej wystarczy wpisać nr KRS 0000070179 oraz podać cel szczegółowy: MISJE. Przy okazji składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy w minionym roku pamiętali o możliwości przekazania 1% na naszą działalność.

We współpracy z Telewizją Polską S.A. został przygotowany cykl filmów o salezjańskiej działalności misyjnej w Republice Środkowoafrykańskiej. Jest to piętnaście kilkunastominutowych odcinków, których emisja ma nastąpić w styczniu na TVP1 w niedziele w godzinach południowych. Jak tylko będziemy znali dokładne daty emisji, poinformujemy o tym w naszych mediach elektronicznych, a już teraz zachęcam do ich oglądania.

Nowy rok zaczynamy zatem szeregiem nowości. Niech dobry Pan Bóg towarzyszy nam swoją łaską każdego dnia, abyśmy nie ustawali w kroczeniu naprzód i czynieniu dobra. W codziennym odpowiadaniu na wolę Bożą niech nam towarzyszy Wspomożycielka Wiernych i św. Jan Bosko, który w sposób szczególny patronuje nam w miesiącu styczniu. Szczęść Boże!

ks. Jacek Zdzieborski SDB
dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie


Info za —> misjesalezjanie.pl: Nowe dzieło na Nowy Rok

Zobacz też —> Życzenia bożonarodzeniowe ks. Jacka Zdzieborskiego SDB