Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Ks. Grzegorz Suchodolski biskupem pomocniczym diec...

Ks. Grzegorz Suchodolski biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej – 16 kwietnia 2020

Ks. Grzegorz Suchodolski, dotychczasowy proboszcz parafii katedralnej w Siedlcach, został mianowany biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej. Decyzję papieża Franciszka ogłosiła we czwartek 16 kwietnia 2020 r. w południe Stolica Apostolska.

Zobacz —> Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z dnia 16 kwietnia 2020

Ks. Grzegorz Suchodolski

Zobacz też —> Biskup nominat Grzegorz Suchodolski: Św. Jan Paweł II to był papież mojego powołania

Ks. Grzegorz Suchodolski urodził się 10 listopada 1963 r. w Łukowie. W latach 1982-1988 odbywał formację w Seminarium Duchownym w Siedlcach. Święcenia kapłańskie przyjął 11 czerwca 1988 r. W latach 1988-1990 był wikariuszem parafii św. Zygmunta w Łosicach. W latach 1990-1996 mieszkał w Rzymie i studiował katolicką naukę społeczną na Papieskim Uniwersytecie Angelicum, uzyskując licencjat (1996).

Po powrocie do Polski w 1996 r. był duszpasterzem akademickim, a od 2001 r. diecezjalnym duszpasterzem młodzieży. Funkcje te pełnił do 2006 r., kiedy został proboszczem parafii Matki Bożej Korony Polski w Kopciach.

W latach 1996-2016 był dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, a w latach 2014-2016 – sekretarzem generalnym Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

W październiku 2016 r. został proboszczem parafii katedralnej w Siedlcach i dziekanem dekanatu Siedlce. Zna język włoski.

Info i foto za za —> BP KEP: Ks. Grzegorz Suchodolski mianowany biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej

Kuria Diecezjalna Siedlecka poinformowała, że święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego odbędą się w siedleckiej katedrze, w Święto NMP Matki Kościoła, w poniedziałek, 1 czerwca 2020 r., o godz. 11.00.

Przeczytaj tekst komunikatu —> Komunikat o uroczystości sakry biskupa nominata Grzegorza Suchodolskiego.

Fotogaleria (BP KEP) – Ks. Grzegorz Suchodolski

Ks. Grzegorz Suchodolski mianowany biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej

– W imieniu Konferencji Episkopatu Polski witam w gronie polskich biskupów i zapraszam do współpracy w ramach licznych gremiów naszego episkopatu – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach dla biskupa nominata Grzegorza Suchodolskiego, którego papież Franciszek mianował biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej.

Zobacz więcej —> episkopat.pl: Życzenia Przewodniczącego Episkopatu dla biskupa nominata Grzegorza Suchodolskiego