Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Koronka na ulicach miast świata – Środa, 28 ...

Koronka na ulicach miast świata – Środa, 28 września 2022 o godz. 15.00!

W środę 28 września 2022 r., w 14. rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach, już po raz piętnasty pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji Koronka na ulicach miast świata. Modlitwie towarzyszą jak co roku określone intencje.

Grupa akcji —> na Facebooku

Do tej akcji, która przypomina o przesłaniu Bożego miłosierdzia, może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, indywidualnie lub w grupie, a jeśli to niemożliwe – to można połączyć się duchowo.

Zobacz też —> Koronka do Miłosierdzia Bożego – Jak się nią modlić?

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


W roku 2022 uczestnicy akcji będą się modlić za kapłanów, aby wypełniali wolę Bożą przekazaną św. Faustynie i głosili Boże Miłosierdzie. Modlitwa przebiegnie także za „oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich”, a także aby ci sami rządzący „sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich”. Będzie to także modlitwa o pokój na Ukrainie i na całym świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów oraz „za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych”.

Lista zgłoszonych miejscowości z wykazem ulic, na których jest odmawiana Koronka w Polsce, a także poza granicami kraju, jest publikowana na stronie —> iskra.jezuici.pl

Wydarzenie organizuje Zespół “ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”  działający przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi. Wydarzenie objął patronatem honorowym abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

– Zapraszamy do modlitwy wszystkich, nawet z najdalszych zakątków naszego globu, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego, tę cudowną modlitwę zdolną zmienić nie tylko Ciebie i mnie, ale świat cały – apelują zespół „Iskra Miłosierdzia Bożego” z opiekunem duchowym o. Remigiuszem Recławem SJ.

Info na podstawie —> iskra.jezuici.pl |Faustyna.pl: Koronka na ulicach miast świata | ekai.pl: „Koronka na ulicach miast” o pokój w Ukrainie i przestrzeganie praw przez rządzących


Intencje modlitwy w ramach akcji “Koronka na ulicach miast świata” 2022:

1 – Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą.”  (Dz. 1521)

2 – Za oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich.

3 – Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.

4 – O pokój na Ukrainie i na całym świecie.

5 – O  powrót  uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów.

6 – Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Zobacz więcej —> KLIKNIJ


Koronka na ulicach miast świata 2021 – Mapa miejsc modlitwy:

Zgłoszone miasta do Koronki na ulicach miast świata 2022:

w Polsce

w Europie

w Ameryce

w Afryce

w Azji i Australii


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja